Makina besleme

Alici18

Üye
Merhabalar yeni kuracağımız firmamıza 5-6 adet makine aldık 2 tanesinde besleme konusunda yardım istiyorum şimdiden teşekkür ederim. 2 adet 33kw olarak makinemiz var elimizde bize oyle dendi:) bir adet ana panomuz var ve birde makinelerimizi koyduğumuz tarafta dağıtım panosu var dağıtım panosuna her makine için 80a C sigorta koymayı düşünüyorum ve 3 faz nötr toprak olan 380 fiş olan kombinasyon kutularından koymayı düşünüyorum pano girişlerinde63 a pako şalter kullanılmış fiş olarak 63 a trifaze koysam uygun mudur ve kablolar kaç lıkolmalı hem seyyara hemde dağıtımdan kombinasyon kutusuna çekilecek olan hat için biraz karışık oldu sanırım :)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu makineler sabit kalacaksa direkt sigortaya bağlayın makinelerin özelliği nedir?33kW makineleri fiş-prizle beslemek pek mantıklı değil bu iş ciddi bir iş profesyonel yardım alın bir tesis sadece makineleri bağlamak la işi bitmez kompanzasyonu var gerilim düşümü var.

Bu makineler sabit kalacaksa direkt sigortaya bağlayın makinelerin özelliği nedir?33kW makineleri fiş-prizle beslemek pek mantıklı değil bu iş ciddi bir iş profesyonel yardım alın bir tesis sadece makineleri bağlamak la işi bitmez kompanzasyonu var gerilim düşümü var.
Makine bu pano bu sabit kalacak 😁kafamı iyice karıştırdın abicim yav😁yapan adam bile demiyor Kİ sunu bağla diye profesyonel bi yardımı nasıl alayım 33 kW doğrumu onu bile bilmiyoruz 33 kW dan yola çıkıyoruz kompanzasyonu gerilim düşümünü bosverelim kablo ve sigorta önemli

Ekli dosyalar

• 8832829B-9C51-405C-897A-5905E16F3F1A.jpeg
    8832829B-9C51-405C-897A-5905E16F3F1A.jpeg
    169.6 KB · Görüntüleme: 40
  • A4AB5073-985D-4401-874E-B109C75168A6.jpeg
    A4AB5073-985D-4401-874E-B109C75168A6.jpeg
    211.6 KB · Görüntüleme: 38
Ver ver sen boş ver neme lazım booşşşş veeeerrrrr. Yarın öbürsü gün o boş verdiklerin varya ümüğünü sıkar hep ama hep dolu dolu isterler.

Makine bu pano bu sabit kalacak 😁kafamı iyice karıştırdın abicim yav😁yapan adam bile demiyor Kİ sunu bağla diye profesyonel bi yardımı nasıl alayım 33 kW doğrumu onu bile bilmiyoruz 33 kW dan yola çıkıyoruz kompanzasyonu gerilim düşümünü bosverelim kablo ve sigorta önemli
Bu makine rezistanslı makine sanırım mikser rezistanslı bir makine prize bağlanmaz direk sigorta veya şaltere bağlamanız gerekir
Şimdi yazmışsınız gerelim düşümü ve kompanzasyonu boşver diye eğer isyeri sizinse paranız mı çok aklınız mı yok?Eğer çalışansanız atronunuz yaaarın gelecek yüksek fatura nın hesabını size sormayacak mı sanıyorsunuz?Gerilim düşümünü boşver demişsiniz gerilim düşümü kablo kesitiyle alakalı eğer gerilim düşümünü hesaba katmazsanız kablonuz yanabilir yangın çıkarabilir siz bu işi bilmiyorsunuz lütfen bir bilen den destek alın bakın 33kw bir makine için yeterli olan kablo x mm kesitinde olsun sizin trafonuzla makine arasındaki kablo kesitiniz bunu kaldıracak mı?Fabrika iç tesisatınız bütün bu makineleri beslemeye yetecek mi?bakın 2,5 kablo ile elektrik taşınız ama 33kw lık makineye bu kabloyu bağlarsanız baş tarafada 33kw a göre sigorta şalter takarsanız fabrikanızı yakarsınız

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri