Makine besleme sigorta seçimi hk.

Alici18

Üye
Merhabalar
33 kW iki adet makinemiz var bunun için dağıtım panosuna kaç amper sigorta koymam lazım ? Sigorta çıkışından kombinasyon kutusuna kaçtık kablo çekmem lazım ? Ikı makine için besleme kabloları kaçlık olması lazım acil olarak yardım ederseniz sevinirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
makina herbiri 33 kw oldugu için 6mm2 kablo yeterli olacaktır şayet mesafe 10 m fazla ise bunu 10mm çıkarmanız uygun olur. 6 mm2 için 63a sigorta 80a kaçak akım
10mm2 ise 63a sigorta 80a kaçak sigorta uygundur.

Çok iyi bir açıklama baska bir açıklama ile açıklayamazdık teşekkür ederim ilginize
Eleketrik kablo mesafesine göre çekilen akıma göre değişir.16A için 25 kablo yeterliyken bu mesafe uzadıkça kesitte arttar kabloya takılacak sigorta da büyür ama kısa mesafede 25 kabloya 40-50A sigorta takmak yangın çıkarabilir bunları öğrenmek tecrübe işidir buyüzden tecrübeli bir elektrikçi den yardım alın birde piyasa malı dediğimiz çin malı sigortalar vat üstlerinde TSE damgası var bu markaların ama 10A sigorta ile 40A çalışanı olduğu gibi 40A le 5A çekmediğimiz sigortalar tecrübeli bir elektrikçi ucuz diye bunları da kullanmaz

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,601
Son üye
AlienInc

Yeni konular

Geri