Mach3 Takılma - Kasma Problemi

CKR90

Üye
3 eksen mini usb cnc router kullanıyorum, program ise solidworks ve mach3(lisanslı). Bazen kesme sırasında makinada takılma oluyordu. Makinayı aldığım yer ile görüştüm ve bana toprak hattı veya bilgisayarın ekran koruma modundan olabileceğini söylediler, bunları kontrol ettim, bir sorun yok ancak bazı zamanlarda bu sorun tekrarlıyor. Sorunu net olarak farkettiğim durum ise; Bir yüzey işleme g_kodu oluşturdum. txt boyutu 15mb. Mach3 programını açıp motorları elle çalıştırıyorum, hiç bir takılma - kasma problemi yok, daha sonra kodu yüklediğim anda elle kontrolde bile fazlaca takılma meydana geliyor ve ayarladığım sıfır noktamda doğal olarak kayıyor, Anladığım kadarıyla mach3 yüksek ebatlı bir g_code da şişiyor. G_code dosyasını solidcamdeki işleri bölerek daha ufak boyutlarda oluşturduğumda bu sorun azalıyor ancak bazı zamanlar bölmem imkansız çünkü örneğin Hybird Constant z ile yüzey işleme yaptığımda dosya ebatı sadece bu işte bile 15mb ı buluyor. Sorunun mach3 programından kaynaklandığına neredeyse eminim ancak sorunu yüksek boyutlu g_code dosyaları ile çalışırken nasıl çözebilirim bir fikrim yok. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri