Mach3 Macro İhtiyacı

Anlaşıldı araştırmaya devam

Mach3 ün Macroları ile ilgili pdf buldum ama hiç birşey anlamadım. Bilenler yazarsa yaparız yoksa yapacak bişey yok

@ramerturk usta bi vakit paylaşmış birşeyler, Sağolsun

Bahsi geçen macro için 2 şeye ihtiyaç vardır.
1- makronun kendisi
2- makroyu tetikleyecek düzenek ve tanımlamalar.

Makro yazmak kolaydır, Visual Basic dilinde istediğiniz gibi makrolar yazabilirsiniz.
Makro içinde mach3 içinde tanımlanmış işlemleri ve fonksiyonları çağırabilirsiniz.
Öncelikle istenen işlemi yapan makroyu yazıp manuel olarak test etmek gerekir.
Daha sonra bu makroyu tetikleyip çalıştıracak tanımlamalar ve bağlantılar yapılır.

Eğer vakit bulursam 2-3 satır bişeyler karalarım.

Sana zahmet abi. Yardımcı olursan çok sevinirim. VB olayından anlamadığım için fazlaca çözemedim sorunu. Mach3 programı ile farklı bir makine çalıştırıyoruz. Bu yazacağımız makroyu mach3 deki auto tool zero butonuna yüklersek. Geriye sadece auto tool zero için harici tetikleyici anahtar koymak kalıyor. Diye düşünüyorum

Akşam mach3 ile denedim. Herhangi bir gcode yükleyip çalıştırıyorum. Program çalıştığı esnada auto tool zero ya basınca program durum takım sıfırlama için z eksenini çalıştırıyo

sorun hala devam ediyor mu?

Hiddenscript macrosuna bunları yazın.
Auto Tool Zero düğmesine bastığınızda program akışının durup
x y z eksenlerinin sıfıra gittiğini göreceksiniz.

DoSpinStop()
DoButton(3)

Sleep(300)

Code "G0 X0Y0Z0"

Exit Sub

Peki auto tool zero ya ekrandan mı basmak gerekecek yoksa fiziksel bir düğme switch atayabiliyor muyuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…