AKZ250 Outputs Kontrolü

Evet sorunu çözdüm abiler :) Dosyayı yanlış yere kaydettiğim için olmuyormuş :D :D :D

Öncelikle Mach3 sistem dosyası içindeki macros klasörü içinden Mach3Mill(siz başka isim koyduysanız o ismin klasörünü seçin. Mesela Ben ilk yüklerken CNC demiştim. O yüzden Mach3Mill klasörü değil CNC klasörüne ekledim). Bu klasör içerisine 2 yeni not defteri sayfası açıyoruz. Öncelikle .txt uzantısını .m1s ile değiştirerek M200 gibi M201 gibi isim veriyoruz. Daha Sonra birinin içine ActivateSignal(OUTPUTX), diğerine DeActivateSignal(OUTPUTX) yazarak kaydediyoruz. Daha sonra Output Signal sayfasından Macrolara yazdığımız outputları aktif hale getiriyoruz. MDI kısmından m200 yazdığınızda ilgili çıkış aktif, m201 yazdığınızda ise pasif olacaktır.

"m200.m1s" isimli not defteri oluşturulur. İçerisine ActivateSignal(OUTPUTX) yazılır, kaydedilir.
"m201.m1s" isimli 2. not defteri oluştulur. İçerisine DeActivateSignal(OUTPUTX) yazılır, kaydedilir.
(X ler kişinin isteğine bağlı ayarladığı output çıkışların adresleridir. 0 - 1 -2 gibi )

Dosya isimlerindeki sayıların sıralı olması gibi bir zorunluluk yok sadece karışıklığı önlemek adına kendi istediğiniz doğrultusunda istediğiniz sayıları yazmakta özgürsünüz :)

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri