Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yardımımız olduysa ne mutlu bize :)

mehmetkose bey e ilave olarak aşağıdaki kodları program sonunda olmasını sağlayın...

G0 Z20.0000 (Z EKSENİ 20 BİRİM YUKARI. 20 ÖRNEK OLARAK VERDİM İSTEDİĞİNİZ KADAR YAZABİLİRSİNİZ)
G0 X0.0000 Y0.0000 (X VE Y EKSENLERİ SIFIR NOKTASINA GİDER)
M30 (PROGRAM SONU + BAŞA DÖN)

benim kodlarımda hiç g yok hep n ile başlıyor ve bu kodu koyduğum zaman hiçbirşey frketmedi yine saplandı:)

benim kodlarımda hiç g yok hep n ile başlıyor ve bu kodu koyduğum zaman hiçbirşey frketmedi yine saplandı:)

N: satır numarasıdır, yani örnek olarak
G00 x10 y10 yazmak ile
Nxx G00 x10 y10 yazmak arasında hiç bir fark yoktur. Önemli olan enson ki Nxx in bir üstünü satıra başlayarak yazmak N04 ise N05 ile başlayıp yine M-Kodu yada G-Kodu ile devam etmektir....

Tekrar denedim oldu fkat en sonuna havada kalmıyor m30 dan sonra yine düşüyor

kodları şu sırayla yazımd
g0 z2.000
g0 x0.0000 y0.0000
m30

aynı şekilide m30 son kısımdan kaldırıp denedim yine olmadı en son neden z ekseni kendini bırakıyor? yapamadım.

Tekrar denedim oldu fkat en sonuna havada kalmıyor m30 dan sonra yine düşüyor

kodları şu sırayla yazımd
g0 z2.000
g0 x0.0000 y0.0000
m30

aynı şekilide m30 son kısımdan kaldırıp denedim yine olmadı en son neden z ekseni kendini bırakıyor? yapamadım.

sizin düşüyor dediğiniz z eksenini aşağıya mı? indiriyor... ekrandan eksen sürekli aynı yeremi gidiyor onu kontrol edebilir misiniz? mach2 mi? mach3 mü? kullanıyorsunuz.

mach3 kullanıyorum mehmet bey kodlamadan mümkünmüdür bu?

şimdi tam anlamıyla nasıl oluyor bu olay yani hep aynı koordinatta mı oluyor yoksa iş bitiminde rastgele nere denk gelirse oradamı iniyor, birde hep aynı koordinata mı iniyor Z ekseni?

Destek isteyen arkadaşlar problemle ilgili ayrıntılı bilgi, g-code, ekran görüntüsü vb. dökümanlarla beraber bildirirlerse daha kısa sürede daha sağlıklı çözümler sunulabileceği düşüncesindeyim...

arkadaşlar mastercam içinde mach3post dosyasını nereye atıyoruz.mastercamde gcode oluşturmak için mach3 için makine nasıl seçiyoruz?
saygılar

arkadaşlar mastercam içinde mach3post dosyasını nereye atıyoruz.mastercamde gcode oluşturmak için mach3 için makine nasıl seçiyoruz?
saygılar

bende bir türlü bulamadım lazycam bazı dosyaları açmıyor mastercamx5 yükledim ama ondada g code çıktı alamıyorum.

Layzcam profesyonel değildir ve imkanları kısıtlıdır. Autocad Dxf uzantılı dosyaları açar. Mastercam ise gerçekten profesyonel bilgi gerektirir. Artcam gibi bir program edinirseniz çok daha rahat g-code üretebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri