Mach3 kartı

Arkadaşlar kendime mini CNC yapmaya karar verdim mach3 kartı aldım mach3 programını yükledim. Elimde M542 step motor sürücü ve 150 watt step motor var. Sürüyü Arduino ile çalıştırdım test ettim sürücü de sorun yok. Ama mach3 kartını lpt to USB kablo ile laptoba bağladım ama haberleşme yapamadım. YouTube dan birçok video inceledim ama çözüm bulamsim. Bu konuda yardımcı olur musunuz? Lpt USB kablo ile direk kart ile haberlesme olmuyor mu?
Windows ultimate 64 bit
JPEG_20201228_232200_1587825344.jpg

LPT olacak. usb ollmaz bu kartlar. USB sadece ekstra voltaj için.
Sanırım yanlış anlamışsınız, USB to LPT kablo ile kartın LPT girişine bağlantı yapılmış. Karttaki USB kullanılmıyor. Ben de laptot ta LPT olmadığı için dönüştürücü kullanmayı düşündüm, kullanan varsa bilgi verir mi?

Sanırım yanlış anlamışsınız, USB to LPT kablo ile kartın LPT girişine bağlantı yapılmış. Karttaki USB kullanılmıyor. Ben de laptot ta LPT olmadığı için dönüştürücü kullanmayı düşündüm, kullanan varsa bilgi verir mi?
Kötü haber şu ki LPT çıkışı USB dönüştürücü ile kullanmaya kalktığınız zaman ya hiç çalışmıyor yada düzgün çalışmıyor.

Bu konuda stabilite sağlamak için tavsiye edilen ya USB-USB bir bağlantı kullanmak yada LPT-LPT bağlantı kullanmak. Lakin özellikle dizüstü bilgisayarlarda LPT bağlantı bulmak çok zor.

Muhtemelen bu yüzden yeni çıkan kartlar ya USB yada ethernet bağlantılı.

Kötü haber şu ki LPT çıkışı USB dönüştürücü ile kullanmaya kalktığınız zaman ya hiç çalışmıyor yada düzgün çalışmıyor.

Bu konuda stabilite sağlamak için tavsiye edilen ya USB-USB bir bağlantı kullanmak yada LPT-LPT bağlantı kullanmak. Lakin özellikle dizüstü bilgisayarlarda LPT bağlantı bulmak çok zor.

Muhtemelen bu yüzden yeni çıkan kartlar ya USB yada ethernet bağlantılı.
merhaba kardeşim kullandığınız kart masa üstü kasalı bilgisayarda kullanılır laptop bc de malesef çalışmaz büyük ihtimal kullandığınız dönüştürücüler yazıcılar içindir cnc için özel dnüştürücüler var UC100 USB LTB dönüştürücü kullanmanız gerekir ama oda malesef aşırı pahalı isterseniz bi inceleyin.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri