Mach3 AKZ250 İkilisi Sinyal Kaybı/Yetersizliği

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Mach3 ile kontrolünü sağladığım Sadece ldüz hareketler yapan bir servo motorlu triger kayış tahrikli sistem mevcut.

İş gereği F80000, F96000 gibi hızlar yazıyorum. Bu hızları yazdığımda makine doğru çalışmıyor gibi geliyor.

G01 Z -500 F80000
G01 X50 F5000
G01 X0 F5000
G01 Z0 F80000
şeklinde bir kod yazdığımda Z ekseni Tam -500e ulaşmadan bir alt satıra grçip X50 pozisyonuna gidiyo gibi geliyor. Ama F80000 yerine F10000 F20000 F30000 gibi düşük hızlar yazdığımda Z ekseni hareketi tam oluyor. Nasıl bu kanıya vardın diyecek olursanız Hızlı olduğunda yazdığım değerlere göre tam gitmesi gereken noktaya gitmiyor ama yavaş olduğunda tam olarak gitmesi gereken yerlere gidiyor.

5 metre usb kablo kullanmak durumundayım. Üzerine ferrit jalkalar koydum bi nebze olsa kurur diye ama kablo maalesef ucuz yazıcı kablosu. endüstriyel yalıtımlı kablo bulamadım.

Akz250 200 khz hızında bir kart ama Mach3 maksimum 100khz hıza sahip. yüksek hızlara çıkıldığındaki bu eksik hareketlerin sebebi khz değerinden kaynaklanıyor olabilir mi ?

Bu konudaki düşünceleriniz nedir ? Yani yüksek hızlarda neden eksik hareket oluşuyor.

5 metre usb kablo olmaz. Eğer olacaksa rj45 dönüştürüp tekrar usb ye çeviren adaptörler var. Onlara bakılmalı.

5 metre usb kablo olmaz. Eğer olacaksa rj45 dönüştürüp tekrar usb ye çeviren adaptörler var. Onlara bakılmalı.
rj45-usb usb-rj45 ne kadar sağlıklı dönüşüm sağlarlar ki ? Malum usb bu tip konularda sıkıntılı bir port. Rj45 e dönüştürsekte girdiği çıktı port usb

Neden pc ile akz arası cok uzak...

Bu uzaklık şart ama nasıl sağlıklı veri iletişimi sağlarım. Yani dediğim gibi yalıtımlı özel usb varsa alırım eğer işi çözecekse.

Bu arada ana sorunu tespit ettim. eksenin triger kayışı doğru gerdirilmemiş. bu yüzden hareket tam olmuyormuş ama yinede bu gecikmeler yaşanıyor.

Kaliteli usb kablosu ve uzunluğu 1metre altında olursa sıkıntı olmuyor

Ya güzelim tasarımı buna göre yapıp sadece ekranı öne uzatılması lazım kontrol uçlarıda aynı sekilde dısarı cıkmalı

motor sürücülerinin desteklemediği hz değeri veriyor olabilir akz.
akz sinyali gönderir ama gitti mi döndü mü yaptı mı bakmaz
sürücüde sinyali alır döndüğü kadar artık..

bence hz değerlerine bir bak derim.
söylediğin yazdığın değerler çok fazla hızlı
mm ile çalışıyorsan 96000mm/dk çok ciddi hız

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular