mağaza aydınlatmam nasıl olmalı?

serdarprof

Üye
Merhabalar;
uzun zamandır araştırıyorum birçok elektrikçi firmayla görüştüm ama tam bir fikir birliği sağlayamadım...
60 - 65 m2 kadar bir giyim mağazam var tavan yüksekliği 2.80m plc armatür kullanıcam fakat 2*18 ve 2*26 seçenekleri arasında seçim yapamıyorum ve bir de balans kullanmadan direk duy takarak 2*26 armatüre tasarruflu ampul mü kullansam diye düşünüyorum.
ayrıca renk seçimi olarak beyaz ışık mı yoksa sarı ışıkmı kullanmak daha avantajlı...

yardım ederseniz çok çok sevinirim...
hem ekonomik hemde güzel bir aydınlatma yapmam lazım şimdiden teşekkürler.

(ledli aydınlatma yı da düşündüm fakat led olayı hem çok pahalı hemde tam oturmamış bir olay diye vazgeçtim)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşım dekorasyon işini bana sor yaptıgım maazaların hesabı yok gelelim senin konuya 65 mk bi dükana 1 mt aralıklarla 2x18 balanslı dowliht kullan sarı ışık olmasın beyaz malın rengini direk yansıtır 2x26 armatür dükkanına büyük gelir yükseklik acısından normal duylu tavsıye etmem duylu armatüre taktıgın tasarruflu ampüllerin ömrü plc gecmeli ampüle nazaran daha az olur ve duyları daha sık arzalanır tavsiyem bu fikir senin ayrıca vitrin kısmına 70 watt 360 derece döne bilen ve yuvadan dışarıya cıkan armatür önerririm çok kullanışlıdır ayrıca marka olarak jupiter katoloğunda geniş ürün yelpazesi bula bilirsin kolay gelsin

merhaba led duşunmuyorum demışsın peki araştırdınızmı malıyet olarak ben evımın salonuna gun işiği 18000 mcd ledlerden 360 adet kullanarak yaptım çektığı guç 6 watt işği mukemmel direk 220 doğrultup verdım ona gore ledlerı dızdım mağazada power led kullanılabılır hem dekorlu olur hem enerjı tasarrufu ayrıva aralara koyacağın akuyle beslenebılır ledlerle veya tumunu UPS ıle beslersın enerjı kesılmesını hıssetmezsın

Bence de power led kullan, kendini çabuk amorti eder. Ledli sistem artık piyasada geçerliliğini iyice kabul ettirmiş bir sistem. Hele son 6 ayda led üreticilerinin arge konusunda büyük bir rekabette olması ve bu ledlerin artık eskisi kadar çok ısınmaması da power ledleri cazip hale getiriyor.

çok teşekkür ederim ilginiz ve bilgileriniz için. power led kullandığımda maliyet olarak çok yükseklere çıkıyor ben en az maliyetle en uygun aydınlatmayı yapmaya çalışıyorum ledli aydınlatmada biliyorum faturadan kendini amotri edebilir ama armatürler fiyat olarak baya bi el yakıyor...
birde bir mağazada spektrum diye bir armatür gördüm içinde 13w tasarruflu lamba takılı fakat baya güzel aydınlatıyordu. bir fikriniz varsa paylaşırsanız sevinirim..

ve sonuç;

radio arkadaşımızın dediği gibi 2*18 plc armatür kullanarak aralara metal halide 70 watt salyangoz koydum ışık rengi olarakta gün ışığı 840 renk kullandım, mağaza aydınlatmam on üzerinden 10 numara oldu....
yararlı bilgin için çok teşekkür ederim...

herkese kolay gelsin benimsıkıntım power ledli hareket sensörlü armatür devresi bi kaç devreyi denedimolmadı çok sıkıldımm bana yardımcı olurmusunuz bendeki devre elemanlarını multisimde bulamıyorum kontrol etmek için bana bir devre örneği verirmisinizz mail adresim [email protected] yada burada devreyi yayınlarmısınız

herkese iyi günler iyi çalışmalar.hazır konu açılmışken aklımda bi soru vardı onu paylaşayım dedim siz değerli forumdaşlarımla.tavan aydınlatmasında alçıpan tavana yuvaları açarken kullandığınız pratik bi yöntem varmı?yani yuvaların birbirleriyle aynı hizada olmaları için

Son düzenleme:
herkese iyi günler iyi çalışmalar.hazır konu açılmışken aklımda bi soru vardı onu paylaşayım dedim siz değerli forumdaşlarımla.tavan aydınlatmasında alçıpan tavana yuvaları açarken kullandığınız pratik bi yöntem varmı?yani yuvaların birbirleriyle aynı hizada olmaları için

önceden çırpı ipi kullanırdık şimdi ise lazerle yapıyoruz bu tarz işleri...lazeri delikleri açacağımız tavana düz olarak gerekli yerlerden ölçüleri alarak hizalıyoruz armatürün ölçüsüne denk gelen pançla da delkleri açıyoruz...

tavsiye edebilceğiniz bi lazer markası varmı.nasıl bişey almalıyım sizce başka işlerede yararmı?

Forum istatistikleri

Konular
128,405
Kullanıcılar
450,310
Son üye
amele01

Yeni konular

Geri