M542 Sürücü Sorunu

asenyurt

Profesyonel Üye
Yuvarlak icine aldigim puls dir arti eksilerinin takildigi sokette sorun var. Z eksenim hic kimildamiyor soketi elleyince duzeliyor. Acaba kablodami sorun diye yeni kablo yaptim gene ayni surucuyude soktum icini actim ama soket girisi ve karta lehimlenen uclarda temazsizlik bulamadim. Acaba lehim kopmasi falanmi oldu diye ama hic sorun gorunmuyor. Ne yapmami onerirsiniz ?
uploadfromtaptalk1455479665376.jpg

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun Atakan.Soğuk lehim olabilir sokette gözle görünmeyebilir.Soket tarafındaki lehimleri tazeleyip dene istersen.

DMM ile hat takibi yap biraz da esneterek bipleme kesiliyor mu diye bak, diğer yol zaman alır bütün lehimlerden geç ender de olsa pad ile lehim üstü çok az aralıklı olup temassızlık yapar.

Smd malzeme yksa direk sıcak hava tabancası tut kırık yok ise sorunun anında gider.

Simdi dedigim gibi surucuyu sokup multimetre ile soketin giris pinleri ile karta lehinli kisimlari olctum hic bir sikinti yok.
Elimde baska bir soket vardi onu dedim takiyim su yesil olanlardan bu sefer sorun yok gibi elimle kanirtmama ragmen sorunsuz gibi sanirim yesil soketin disi kisminda sorun olabilir..

x eksenin soketini tak bir de z eksenine soketin geçtiği yerde de olabilir temazsızlık

dişi soketteki pimlerin girdiği kısmı kargaburnuyla sık sorun eski sokettede çözülür

Bunun surucuye giren kism8nda sıkıntı var ama kargaburun girmezki
uploadfromtaptalk1455481972200.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri