Müstakil ev topraklaması hakkında.

Merhabalar,

Müstakil bahçeli bir evimiz mevcut tesisat ortalama 20-30 yıl eski belki daha azdır. Kablolar tahmin ettiğiniz üzere 1.5, bir tane eski bir sayaç panosu mevcut eskiden içerideydi üzerinde 3 adet sigortası mevcut 1 tanesi şofben için ben o panoyu söküp temiz bir sigorta kutusu bağlıyacağım 3 adet'de yeni sigorta alacağım acaba vermek istediğiniz bir tüyo varmıdır birde eve topraklamayı kendim çekmeyi düşünüyorum nasıl yapabilirim yada yapabilirmiyim evin yaklaşık tüm odalarının eski tip priz ve düğmelerini yenileriyle değiştirdim yaş daha 18 deneyimli bilgilerinize ihtiyacım var.

Saygılarımla.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kablo kesiti 1.5 mm2 aydınlatma en fazla 10 amper siğorta
kablo kesiti 2.5 mm2 priz en fazla 16 amper siğorta
şohben direk hat klavuzuna bakın kablo kesiti ? mm2 siğorta b tipi ?
araştırın .
elektrikci çağırın .

Mustakil evinizin uygun yerine kazik cakip uygun kablo kesitiyle evinizin sigorta panosuna cekip dagitabilirsiniz.
Uygun topraklama kazigi ve kablo kesitiyle ilgili bilgiyi deneyimli ustalarimiz bilgi verirse daha iyi olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,803
Son üye
ERSEDAT

Yeni konular

Geri