Mühendislik tamamlama mı? Bu saatten sonra mı?

arkadaşlar aranızda yapan mühendislik tamamlama yapan varmı varsa hangi bölüm maddi olarak nasıl bankadan kredi ile halledilebilri mi?bende yapmak istiyorum müh. tamamlamayı ama kafama takılan onlarca soru var ???

Arkadaşlar bildiğiniz üzere Tef mezunlarına mühendislik ünvanı veren 1992 yılında çıkarılan 3795 sayılı kanun 2002 yılından beri çeşitli bahanelerle YÖK tarafından uygulanmamaktadır ..

Ataması yapılamayan öğretmenler olarak özel sektörde ünvan sorunu nedeniyle çeşitli sıkıntılar çekmekteyiz. Bizler "Teknik Eğitim Fakülteleri Mezun ve Öğrenci Platformu" olarak 17 mart 2012 günü konuyla
ilgili Taksimde basın açıklaması yaptık.

29 Nisan 2012 pazar günü saat 10:00 da Ankara TEKEV önderliğinde toplanarak dilekçelerimizi teslim ederek konuyla ilgili basın açıklaması yapacağız ..
Konuyla ilgili yakın zamanda YÖK e dava da açmayı düşünüyoruz .. Meclisdeki partilierin grupbaşkanvekilleriylede tekevli yöneticiler daha önce görüştüler ..

Bize düşen pazar günü geniş bir kalabalık toplayarak gerekli yasal düzenlemelerin yapılması için kamuoyu oluşturmaktır... Eğer biz sesimizi duyarabilirsek meclis buna kayıtsız kalamayacak gerekli düzenlemeler yapılacaktır...

1993 ile 2002 yılları arasında bu kanundan yararlanan bazı arkadaşlarımız mühendis ünvanını almışken bizlerin bu unvanı bugün alamıyor olmamız anayasanın eşitlik ve bireylerin eğitim hakkı engellenemez ilkelerine
aykırıdır YÖK mevcut 3795 sayılı kanunu uygulamayarak suç işlemektedir...

Bizi bu yolda yalnız bırakmayacak teknik öğretmen arkadaşlarımız bizimle irtibata geçsinler İstanbuldan otobüsde kaldıracağız.. Artık sesimizi duyurmak zorundayız

28 Nisan gece Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi'nde toplanarak 29 Nisan'da TEKEV'in dilekçe çalışmalarına ve basın açıklamalarına destek amaçlı Ankara'ya “Teknik Eğitim Gezisi” düzenlenecektir. Gidiş dönüş ücreti otobüs ücretleri ve ikramlarımız sponsorlarımızın katkılarıyla 5 TL'dir.

29 NİSAN 2012 ANKARA saat 10:00

eğer benim böyle bir imkanım olsa 1 dk bile düşünmem okumaktan kime ne zarar gelmiş fezaya çıkma aklınıda kimvermişse onu kınıyorum ayrıca klişe olacak ama okumanın yaşı olmaz hayatında başarılar dilerim

BU KONUDA EN ıyı BILGI ALABILECEGINIZ SITE " www.UNVANISTIYORUZ.NET " dir. Marmara ÜNiversitesinde geniş bir katılımla seminer düzenledik 300 kişi katıldı resimlere siteden bakabılırsınız .. 52 KİŞİ ve 2000 dilekçe ile İSTANBULDAN GELIYORUZ .. GAZİDEKI ARKADASLAR LUTFEN DUYURU YAPSIN ARKADASLARINII ÇAĞIRSIN .. BURSA ve KAYSERIDEN DE OTOBUS KALDIRIYORUZ ... GELMEK ISTEYENLER ULAŞSINLAR ...

Bu tür kariyer yatırımları bir kaç seneni alır ama bir ömür seni Allah nasip ederse rahat ettirir. İstişare istihare yapıp eğer önünde adam akıllı bir iş seçeneği yoksa dene derim.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri