Mühendis Gibi Tekniker

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
merhaba her dıploma alan muhendismı acaba bence değil okul bıttıkten sonra bır muhendıs adayı kendını pişirmesı gerekır dıploma muhendıs yapmaz sadece muhendislık yolunu açacak anahtar bence dıploma bilgı olarak teorıden oteyı bilmez teoriyle tecrubeyı ne zaman bırleştırır diplomalı muhendıs adayı o zaman muhendıs olur okulu bıtırmış ben muhendısım neyın muhendısı allah aşkına olsa olsa kaldırım muhendısı olur oylelerı elın teknisyenı teknikerı madara eder oyle muhendıslerı kı edıyorlarda benımde başımdan geçtı tedaştan emeklı ben muhendısım dıye hacettepenın tepe grubundaydım bıze bolum başkanı olarak geldı herşeye maydanoz bır tıp bir inşaatta yangın alarm unitesını takacağım bıyerden geldı oyle olmaz böyle yap şurayı şöyle bağla içimden ya sabır tamam sen soyle ben bağlicam dedım işi bıtırdık tamam enerjı ver dedı ben hatalı yaptığını bılıyorum ukalalık edınce soylemedım enerjı ver dedı sıkıyorsa sen ver dedım:)afedersınız cinler tepemde adam şalterı kaldırmasıyla panoda bır patlama unite paramparça işi yaptığımız yerde konya Selçuk unıversıtesı kampüsünde :)nerde hata yaptık dıye soylenıyor sen şimdı ana yola çık otostopla konyadan yenısını al gel sana ceza olsun dedım kuzu kuzu 35 km gıttı yenısını aldı getırdı taktık işi teslım ettık ama adam kabullendı ankarada merkezde kalıyordu biz arazıye çıkıyorduk fabrikaya gelınce yardım ıstıyordu seve sevede yardım edıyorduk bir hata yaptı farkına vardı bizde ustune gıtmedık

Ayrica uslubunuza dikkat edin.

Diplomayi alan degil
Diplomayi almis isi kitabina gore yapana muhendis derim.
Sacma sapan igneleyici yazilarinizdan faz gecin bir cok konuda tartisma yaratan bir uslubunuz var ogretmen27 ile ugrasamadiniz simdi banami yorumda bulunuyonuz.
Ne insaat muhendisleri var canimiza kasteden.
Ne gida muhendisi var kimyasalla omrumuzu calan
Ne elektrik muhendisi var somada yuzlerce cana sebeplerden biri olma yolunda

Ayrica bir cok muhendis var sadece imza atmak icin maas aliyor.

Ve bir okadarda allaha sukur helal sut emmis isini hakkiyla yapan hakkiyla okumus hak etmiş MUHENDISLERIMIZ VAR.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Genç insanların, kendi hastalıklı egolarını tatmin etmek isteyen kişiler tarafından rahatsız edilmesine doğal diyen bir kişiden, üslup dersi alacak değilim. Yanlış yapan mühendisler yok demiyorum; ama hiç mühendis olmasa, olacak durumdan bahsettim ben.

Akilsiz basin cezasini ayaklar ceker.
Siz onceki konularda bir basari elde edin ole cikin benle tartismaya.

Butun size sorulan sorulara ancak gereksiz uslubunuzla gereksiz yazilar yazip size yoneltilin hicbirseye cevap veremiyorsunuz bos boş laf kalabali yapiyorsunuz. Edep her insana lazim.

Akilsiz basin cezasini ayaklar ceker.
Siz onceki konularda bir basari elde edin ole cikin benle tartismaya.

Butun size sorulan sorulara ancak gereksiz uslubunuzla gereksiz yazilar yazip size yoneltilin hicbirseye cevap veremiyorsunuz bos boş laf kalabali yapiyorsunuz. Edep her insana lazim.

Orada da dedim, burada da diyorum: Ben cevap yazarım, dayanak isteyenler, kaynaklara baksın - Kabul etmek zorunda değil kimse. Ama, bu konuyla onun alâkası yok. Bu tamamen insani bir konu; 30, 40, 50 küsur yaşındaki adamların, yaşlarından başlarından utanmadan, 20li yaşlarının başındaki gençlere mobbing yapmasını doğal bulmanın, teknik konularla da, meslekle de alâkası yok.

Iftari yapinca sinir katsayimda azaldi
"Ben sana vali olamazsin demedim adam olamazsin dedim" sizde bir zahmet kaynaklara bakin. Buyuge saygi herseyden once gelir. 50 kusur yasinda bir tecrubenin karsisinda genc bir muhendis adayi varsa saygisini eksik etmeden sabirla verileni alacak gosterileni yapacak. Ne zaman piserse ozaman muhendis olur.
Size nacizane tavsiyem baska bir konuda baska birini bulun birazda orda zaman gecirin.

Iftari yapinca sinir katsayimda azaldi
"Ben sana vali olamazsin demedim adam olamazsin dedim" sizde bir zahmet kaynaklara bakin. Buyuge saygi herseyden once gelir. 50 kusur yasinda bir tecrubenin karsisinda genc bir muhendis adayi varsa saygisini eksik etmeden sabirla verileni alacak gosterileni yapacak. Ne zaman piserse ozaman muhendis olur.
Size nacizane tavsiyem baska bir konuda baska birini bulun birazda orda zaman gecirin.

Yaptığınız uygunsuz yorumu, uygun olabilir hâle getirmek için, şimdi de, genç mühendislerin, saygısız olduğunu söylüyorsunuz. Siz başka bir konuda vakit geçirin.

Tahsil Askeriyedeki Rütbe gibidir Rütbe güçtür. Bilgi de silah ve muhimmat donanımı gibidir tek başına bir güçtür.
Askerleri donanımlı komutan, zaferi kazanır. Silahsız ve muhimmatsız komutan askerine güvenmek zorunda kalır kendini savunamaz.

Yirmili yaşlardaki taze Mühendis arkadaşları çokta yadırgamıyorum aslında bilgi ve tecrübemin alt seviyelerde olduğu o yaşlarda benim de egom epey bi yüksekti :)

Silahlı ve muhimmatlı Er > Silahsız komutan

Ne mühendisler gördüm, tekniker kadar hatta bazıları stajyer kadar is bilmiyor. Sadece kalemde muhendis at imzayı ver onayı geç. İsi tekniker teknisyen bitirir altına muhendis imza atar ben yaptım oldu, olur. Şimdiki muhendislerimizin çoğu sadece teorik te kalıyor pratikte hayat yok. Bu sözlerinde kimse yanlış anlamasin lütfen herkese saygim sonsuzdur...

bir elektrik elektronik mühendisliği öğrencisi olarak [MENTION=23390]egypt[/MENTION] abime katılıyorum.istisnai durumlar olmadığı sürece şu an ülkemizdeki bütün mühendislik öğrencileri hiçbir bilgi birikimine sahip olmadan bomboş mezun oluyor.ve şu ana gördüğüm kadarıyla bir çok tekniker sahada mühendislerden daha bilgili.bana göre bir mühendisin iyi bir mühendis olabilmesi için tecrübeli bir teknikerin yanında işi temelinden öğrenmeye başlaması gerekir zaten proje,tasarım vs. yeni mezun birinin yapabileceği bir şey değil her şey yavaş yavaş.bu ülkede mühendise ihtiyaç olduğu kadar teknikere de ihtiyaç var ikisini birbirinden ayrı düşünemezsiniz tekniker olmasa sahada,şantiyede mühendisin işini kim devam ettirecek...Saygılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,404
Kullanıcılar
450,302
Son üye
mel112

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri