Kurye için Isıtmalı Eldiven Yapımı

MrAnderson

Üye
Arkadaşlar kuryelik yapıyorum. Motorumun garantisi olduğu için elcik ısıtma taktıramıyorum. Elektronik olarak müdahale yapılırsa garanti dışı kalıyor. Bende ısıtıcılı eldiven almak için araştırma yaptık fakat hem fiyatlar yüksek hem de yorumlar iç açıcı değil. İnternetten 170 tl ye elcik ısıtma buldum ama kendim takmak için. Fotoğrafta görüyorsunuz o beyaz-gri kısımlar resistans oluyor galiba. Ben bu aleti normal pille denedim neredeyse hiç ısı vermiyor. Bendeki 12 volt matkap bataryası ile denedim güzel bir ısı veriyor. Şimdi size sorularım şunlar:

1-Bu resistansı eldivene uyacak şekilde kesebilir miyim? Burada önemli olan kırmızı ve mavi kablonun bağlı oldu plakaları birbirine değdirmemek mi?
2-Matkap aküsü yerine şöyle aküler var bunları kullansam artısı eksisi ne olur? Bunları şarj etmek için ne yapabilirim?
https://www.trendyol.com/lightex/lt...m-p-749809712?boutiqueId=61&merchantId=428571
https://www.trendyol.com/mervesan/m...u-p-195420959?boutiqueId=61&merchantId=821952

3-Benim ihtiyacım olan Volt değeri mi? Yoksa amper değeri mi? Isı için soruyorum. Elektronikten çok az anlıyorum. Elimde malzeme var ama güvenli derecede bilgim olmadığı için bulaşmadım fazla.

Ekli dosyalar

• ısıtıcı.JPG
    ısıtıcı.JPG
    34.8 KB · Görüntüleme: 27
Su geçirmez eldiven al gereksiz bunlar. :)

Volt değeri mi? Yoksa amper değeri mi? Isı için soruyorum
İkisi de önemli, daha doğrusu, ikisinin çarpımı watt olarak gücü verir ve bu güç, ısı olarak dönüşür. Voltaj seviyesi emniyet olarak düşük zeviyelerde seçiljmelidir örneğin 12Volt, akım olarak, ekinizizi yakmayacak ve boşuna güç harcayıp aküyü bitirmeyecek seviyede olmalıdır.
Bu tür eldivenlerde genelde kullanılan voltaj 7Volt civarında ve akım 2Amper civarındadır. Yani 15Watt güç bu iş için yeterlidir. Müstakil akü kullanılır ve yedekli olarak 2 adet gereklidir.
Ucuzlarını AliExpres 500TL cinvarında bulabilirsiniz. Profesyoneller 200$ civarındadır.
-18244154251950436207.jpg

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,962
Son üye
Emrullah t

Yeni konular

Geri