Lityum Pillerim Şarj Olmuyor?

Raunchy

Üye
Lityum Pillerim Isınıyor ancak şarj olmuyor

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Lityum Pillerim Isınıyor ancak şarj olmuyor
eee, ne yapalım?
sen soru sormasını bilmezsen, biz sana ne gibi cevaplar verelim sen söyle.
hani adam soru sorarken derki bu adamlar görmeden anlamazlar filan
pilin özelliklerini (18650 deme sakın, o kadar çok çeşidi var ki) mesela. sonra adaptör var annecik çocuklarını besler. adaptörün özellikleri filan. bir de resim filan kıyısından köşesinden. biz hem anneciği hem de evlatları görür biliriz ve yorum yaparız.

Pilin modeli Ni-Cd Aa300mah 3,6V
Şarj aletinde veyatta giriş kısmında sıkıntı yok başka pillerde denedim

NiCd pillerde hafıza olayı (memory effect) var. Tam boşalmadan şarj edilirse yeni kapasitesi kalan kısmı kadardır.

1675708182077.png

böyle bir şey mi? bak genç adam bu pil değil bataryadır, az daha bir yaşıma daha girdim diyecektim. nasıl oluyor da ni-cd pil 3,6 volt oluyor diye. bu amcalar ısınıyorsa, önce bir boşalt, sonra şarja tak yine ısınıyorsa ve voltaj tutmuyorsa geri dönüşüme ver tazesini al.

Bekir dostum,

NiCd piller yani nikel cadmium diye geçer. 3.6 volt değildir 1.2 volttur.

Ne yaptığınız anlaşılmıyor. Nikel pili 3.6 volta şarj etmeye çalışıyorsanız şu an elinizde patlamaya yakın bomba gibi bir materyal bulunuyor. Isınır ısınır ya yanar yada patlar.

Bence siz şarjı orada kesin. Ne ne değildir güzelce okuyun doğru pili doğru yerde doğru şarj aleti ile kullanın.

Ekli dosyayı görüntüle 95499
böyle bir şey mi? bak genç adam bu pil değil bataryadır, az daha bir yaşıma daha girdim diyecektim. nasıl oluyor da ni-cd pil 3,6 volt oluyor diye. bu amcalar ısınıyorsa, önce bir boşalt, sonra şarja tak yine ısınıyorsa ve voltaj tutmuyorsa geri dönüşüme ver tazesini al.
Ya ben bu işlerden anlamıyorum açıkçası arabaya takıyorum ancak araba çalışmıyor...

Ya ben bu işlerden anlamıyorum açıkçası arabaya takıyorum ancak araba çalışmıyor...

O zaman pillerinizi şarj aletlerinizi uraya resimlerini ekleyin görelim. Ölçü aletiniz varsa sağlamlığını test ettirelim.

Eğer Antalyada iseniz ben yardımcı olayım. Siz bir adım yaklaşın biz size koşalım.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri