lg plc transistör çıkışı kablolama

eren130

Üye
Herkese merhaba. Bitirme projem için kullandığım Lg plcde 4 tane roleli 4 tane transistörlü çıkış var.Roleli olanları sorunsuz olarak kullandım fakat transistör çıkışlarıyla bir türlü role çektiremedim. Transistör ile role çekmek için kablolamayı nasıl yapmam gerekiyor?şöyle bir şey buldum.Doğru mudur bu?Resimdeki L yazan yere roleyi mi yerleştirmem lazım?Screenshot by Lightshot.......Sonuç olarak anladığım kadarıyla; Com0'a toprak, rölenin bir ucana P0000, rölenin diğer ucuna 24 volt.Bu şekilde p000 çıkış verdiğinde röle çekecek mi?Doğru mu anlamışım?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
yanlış anlamışsın.1:plc ya transistör çıkışlı yada röle çıkışlı olur.her ikisi bir arada olmaz.
2:plc nin alt tarafındaki klemens grubu çıkışlardır ve com0.....com1......com2.....com3 vardır.bu com lara +24 vot verirsen p40 ,,p41,,p42,, ........ çıkışlarından +24 volt alırsın.
3:plc nin üst tarafı ise giriş klemensleridir.com ucuna (-) bağlarsan ve p0 ....p1 ... p2.....klemenslerine de 24 volt verirsen giriş ledlerinin yandığını görürsün.
bağlantılar bu şekilde yaparsan gerisisenin program yazmana kalıyor

yanlış anlamışsın.1:plc ya transistör çıkışlı yada röle çıkışlı olur.her ikisi bir arada olmaz.
2:plc nin alt tarafındaki klemens grubu çıkışlardır ve com0.....com1......com2.....com3 vardır.bu com lara +24 vot verirsen p40 ,,p41,,p42,, ........ çıkışlarından +24 volt alırsın.
3:plc nin üst tarafı ise giriş klemensleridir.com ucuna (-) bağlarsan ve p0 ....p1 ... p2.....klemenslerine de 24 volt verirsen giriş ledlerinin yandığını görürsün.
bağlantılar bu şekilde yaparsan gerisisenin program yazmana kalıyor

sorunda şu ki dediklerini yaptığımda çıkış alamıyorum.ayrıca yanlış bilgi vermişssin, plc hem role hem transistör çıkışlı olmaz demişsin. dediğim gibi bizim kullandığımızda toplam 8 çıkış var ilk 4 transistör çıkışlı sonraki 4 röle çıkışlı.Datasheet inde de yazıyor zaten.neyse büyük ihtimal transistör çıkışlarını bizden önce plcyi kullananlar yakmış.plcy değiştirecem.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri