LG PLC Giriş ve Çıkışlar

savas59

Üye
Merhabalar;
LG Plc ile çok bir deneyim sahibi değilim bu nedenle sormak istiyorum.

Schneider giriş I0.0 dan başlar. çıkış ise Q0.0 dan.
Siemensde öyle
Delta ve fatek ise giriş x0 dan başlar çıkış y0 dan.

Peki LG PLC lerde giriş ve çıkışlar nasıl başlar ve devam eder.

Hem giriş hemde çıkışlar için P'mi kullanılıyor gibi bilgi verirseniz sevinirim.
Teşekkürler Şimdiden.

Edit: Ek olarak diğer plclerdeki gibi bağlanıp sadece online olarak içerideki programı almak istiyorum. İnternette vs izlediklerim hep yeni denemeler yazıp yüklemişler ben ise hiç bir değişiklik yapmadan sadece programda online moda geçip izlemek ve PC'ye kaydetmek istiyorum yeni bir program yüklemek veya değişiklil yapmak değil (Henüz).

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Evet her ikisi de p ile kodlanır. Sadece alanları farklıdır ve hekza decimal mantığı ile işlenir.
Online gel connect settings de usb ethernet ya da modbuss çekim protokolünün ayarlarını yap bağlantı kur.
yine Online ın altında göreceksin read ve write var ikisini kullanarak işlemlerini yapabilirsin.

Aynı isimle kodlanan PLC ile hiç çalışmadığımdan biraz alışması zor olacak sanırım.

P0-39 arası input P40 ve sonrası autput mu oluyor?

Aynı isimle kodlanan PLC ile hiç çalışmadığımdan biraz alışması zor olacak sanırım.

P0-39 arası input P40 ve sonrası autput mu oluyor?

sol tartaki proje ağacında I/O Parametreleri var ona gir ve mevcut kartların hangi slota ve hangi aralığa adreslendiğini oradan erişebilirsin. ls'in adreslemesini kimse sevmez.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri