Lg monitör Tv açılma sesi geliyor ekran yok

(C)LeMenS

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Televizyon olarak kullandığım 29mt45d modeli dün sorunsuz çalışıyordu. Bir süre kapattık sonra açılmadı. Enerji verdiğimde açılır gibi ses yapıyor sonra gidiyor. Hatta fişi çektiğimde açma tuşuna bastığımda da aynı şeyi bir kere yapıyor. Bende adaptörünü ölçtüm değerler normal. Kondansatörlerden olabileceğini düşünerek başladım sökmeye. Anakarta kadar geldim ama yanmış yada patlamış bir devre elemanı göremedim. Anakartın fotoğrafını ekleyeceğim konuya. Nereye bakmam nereyi değiştirmem konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
İyi forumlar.
IMG_20191027_134339[1].jpg

sadece bu var televizyon da başka elektronik devre yok.

dikkatli okumamışım, adaptör demişsin, onun içindeki kondastörler ne durumda? çıkş voltajını lamba ile test et, ölçü aleti yanıltabilir.
adaptörde sıkıntı yok test ettim anakartın hangi bölümleri besleme ile ilgili onu bulamadım birde konsantörlerde sıkıntı göremedim sorun başka yerde olabilir mi acaba

ledlere kadar gelmiyor televizyon ilk açılışta stand by ışığı yanarken bir ses yapıyor bir saniye falan sonra gidiyor lg logosuna bile gelmiyor malesef.

ölçü aletiyle ölçerek bulmaya çalış, oradaki tüm parçalar smd işin zor, en azından benim bilgim yetersiz bu konuda.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri