Lg led tv led arızası

hikav

Üye
Arkadaşlar herkese hayırlı günler diliyorum.
yaklaşık 5 yıldır kullandığım LG 49LB620 model led tivinin 3 ay önce ekran kararması oldu. LG servislerinden daha önce ağzım yandığı için kendim problemi düzeltme yoluna gitmek için netten bayağı bir araştırma yaptım ve problemin led arızası olduğunu öğrendim. Elektronikçiden uygun ledleri temin ettim ve değiştirdim. TV'yi açtığımda görüntü geldi ve gayet güzel de çalıştı. Ancak yaklaşık 2 saat sonra tekrar görüntü gitti. O gün bugündür TV çalışmıyor.

Not : Ledler takım halinde değiştim.

belki bende led tv alıcam bakıyorum da, lg servislerinden neden şikayetçisiniz acaba, birde bu tv memnun musunuz

TV'den yana herhangi bir problem yoktur aslında. Ancak farklı bir model tv'yi servise verdiğimde resmen sahtekarlıkla karşılaştım. Anakart arızasından ötürü değişim yapıldı. Ancak arıza tekrarladı ve garanti kapsamı dışında bırakıldı. sebep olarak da kablolu tvnin cihazından kaynaklı arıza olduğundan garanti kapsamı dışında bırakıldı. Belki o servisten kaynaklı bir durum da olabilir açıkçası araştırmadım.

yaklaşık 5 yıldır kullandığım LG 49LB620 model led tivinin 3 ay önce ekran kararması oldu. LG servislerinden daha önce ağzım yandığı için kendim problemi düzeltme yoluna gitmek için netten bayağı bir araştırma yaptım ve problemin led arızası olduğunu öğrendim. Elektronikçiden uygun ledleri temin ettim ve değiştirdim. TV'yi açtığımda görüntü geldi ve gayet güzel de çalıştı. Ancak yaklaşık 2 saat sonra tekrar görüntü gitti. O gün bugündür TV çalışmıyor.

muhtemelen ledleri besleyen devre de arızalı olabilir, şiş kondastör filan kontrol etmek lazım ama önce ledlerin güç kablosunu çıkar ve şokla şanslıysan ledler bozulmamışsa tekrar çalışır (ledleri şoklamak için güç soketinden çıkar ve sadece 12 volt ver artı- eksi çok farketmez bir kaç saniye tut ve tekrar soketi tak )

muhtemelen ledleri besleyen devre de arızalı olabilir, şiş kondastör filan kontrol etmek lazım ama önce ledlerin güç kablosunu çıkar ve şokla şanslıysan ledler bozulmamışsa tekrar çalışır (ledleri şoklamak için güç soketinden çıkar ve sadece 12 volt ver artı- eksi çok farketmez bir kaç saniye tut ve tekrar soketi tak )

Evde bu tarz işlemler için teçhizat yoktur. ev ortamında dediğiniz işlemi (şoklama) yapmak için kullanabileceğim bir şeyler olabilir mi? (ayarsız adaptör gibi)

12 voltluk bir adaptör yeterlidir yeterki uçları açık olsun

ledlerin fotosu var mı ? uyumlu led ? voltaj ?
yanık olanla yenisinin numaraları tutuyor mu ?

Son düzenleme:
Takmis oldugunuz ledler tamirli olabilir veya omrunu tamamlamaya yakin led barlar olabilir.
Led driverde sigortalari kondansitorleri kontrol edin.

ledlerin fotosu var mı ? uyumlu led ? voltaj ?
yanık olanla yenisinin numaraları tutuyor mu ?
Numaralarını kontrol ettim hepsi tutuyordu. Yanılmıyorsam 5+5 şeklindeydi. 5 kısa 5 de uzun. takım olarak hepsi değişti.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri