LG Kanallı Tip Klima Arızası

uzayerigi

Üye
degerli ustalarım
lg marka kanallı tip 36000 btuluk klima 5 dk calıstıktan sonra sogutma kapanıyor enerjısını kesıp gerı verene kadar sadece fan calısıryor enerjısını kestıkten sonra bı 5 dk daha calısıyor derdınden anlayan servısede denk gelemedım kumandadan acıp kapatmak veye reset le düzelmiyor derdı ne olabılır

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kaç derece set sıcaklığında çalıştırıyorsunuz ? 5dk çalışıp 3 dk kapalı durması normaldir.

20 derecede calıstırıyoruz 5 dk calısıp tekrar devreye gırmıyor netten kulanım klavuzuna baktım bulmamıyorumda bır ıhtımal kumandasının ayarını yapamıyorum yada kumanda arızalı gıbıde gelıyor bana kablolu kumanda var uzerınde ılgınız ıcınde saolun kumanda yerıne oda termostatı baglana bılıyormu bılıyormusunuz

Oper mod yazar bunu 5 tane fonksiyondan birine alabilirsiniz. Kumanda hata kodu vermesi lazim ch05 gibi
Oda termostat baglanmaz diye biliyorum

saolun sınkıntısını cozdum oda sıcaklıgını sureklı 18 gosterıyordu bende klimayı ısıtmaya aldım setınıde 30 cektım odada bırde dıjıtal termostat var oda 31 derece oldu kumandanın oda set degerı ancak 21 cıktı sogutmaya alıp setı 19 cektım kumanda 19 dusene kadar odada 22 dereceye kadar sogudu anlasılan kumandayı degıstırecegız ama benım hala nıyetım bozuk kumnadası yerıne oda termostatı benı daha cok cezbedıyor cıhazda hazır eskı ıken kartını sokup ılkel usul kontaktorle calış duramı donsem elektrıkcı olarak klıma bılgım az oldugu ıcınde cok gıresım yok bu ıse ama bırde kumandada gnd 12v+ ve sınyal ucları var sınyale + mı - mi versem diye bakıp duruyorum sayın yılmaz bey ve sayın koceelı bey varmı bır fıkrınız kırmızımı sıyahmı

Kumandanın çalıştırdığınız modda görünür şekilde bir resmini çekip buraya ekleyebilirmisiniz mod ve ayarlarına bakalım.

Ayrıca cihaz nerede montajlı kaç metrekareye yükselik dahil hitap ediyor ve hangi ilde nerede çalışıyor hangi amaç için çalıştırıyorsunuz konformu proses mi ?

çalıştıktan sonra durması timer fonksiyonu olabilir yada ayarlar doğru olup arızada olabilir. Cihaz çalışıyorum zannediyordur kompresörde yada elektronik kartta bir hata olabilir.. siz yukarıda sorduğum sorulara cevap verin bi inceleyelim.

kolay gelsin iyi çalışmalar.

LG PZRCUSB0 Teknik Özellikler | LG TÜRKİYE
sıstem odası ıcın kullanılıyor en kısa anlatımı bu 150 cm yukseklıkte termokulp unu ılık suya daldırdım hıssetmedı sabıt 18 derece olarak goruyor cok uzun beklemedım suda ama dedıgım gıbı oda sıcaklıgı 31 derece ıken room temp 21 dıyordu butonuna basınca ısıtmada sıkıntı olmadı 21 dereceyı 18 dusurene kadar da sıkıntı yasamadı kumanda sını degıstırecegım o kesın fakat elimde emkonun dıgıtal termostatı cok fazla var oda termostatı olarak kullanıp ona baglamak bence daha mantıklı gelıyor dıfıransıyel ( hısterı ayarını ) ben ayrlamayı tercıh ederım belkı 485 ıle haberlestırıp kontrolunu 7 24 takıp bıle edebılırım calıstıramadıgım ıcın su anda cıhaz enerjı kesıntısınden sonra otamatık devreye gırıyormu onu bıle bılmıyorum bu sıkıntıların hepsınde kurtulmak ıcın fıkrınız varsa sevınırım de yoksa fırmanın kendı cıhazına donecegım

Eğer oda sıcaklık sensörü arızalı ise bi tane temin edip değiştirin derim.

Daha önce sistem odalarına takılan klimalarda şu sorunu yaşadık. kart iptali ile termostat bağlandığında cihaz çalışmasına çalışıyor ama kış mevsimindede soğutmada çalıştığında kondenzasyon kontrolünün de yapılması gerekiyor. dış hava çok soğuduğunda bu kontrol yapılmaaz ise sorunlar çıkıyor.

iyi çalışmalar.

bu yazdıklarımı haddım olmayarak yazıyorum oncelıkle onu soylıyım serkan bey 1 aylık ıklımlendırme kursuna gıtmıstım orada analtılan mantıga gore klımanın calısması ısı transferı mantıgına gore degılmı ben sureklı sogutmada kullanacagım ıcın dıs unite surekli sıcak ufleyecegı ıcın asırı sogukların ne gıbı bır yan etkısı olacakkı yoksa egıtımde hocaların atladıgı bır konu olmus olabılırmı dı unite soguk ufledıgınde donma oluyormus onu soylemıslerıdıde kondenseredemı dıgıtal termostat koymak gerekır ozaman

- - - Updated - - -

ilginiz ve bılgılerınız ıcın cok saolun

Forum istatistikleri

Konular
128,448
Kullanıcılar
450,388
Son üye
ozkanhatira

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri