Lg e2360 led monitör renk arızası

ejderpala

Üye
Monitörün sol tarafına fotoğrafta görüldüğü gibi renklerde bozulma var .
Arıza sebebi ne olabilir ?
Çözümü mümkün müdür?

Ekli dosyalar

• IMG-20200406-WA0019.jpg
    IMG-20200406-WA0019.jpg
    55.1 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG-20200406-WA0025.jpg
    IMG-20200406-WA0025.jpg
    73 KB · Görüntüleme: 16
iyi günler
siyah görüntü var iken daha belirgin ışık sızması bulutlanma gibi görünüyor
söyle bir şey denermisiniz siyah ekranda iken parlaklıgı kıstıgınızda gidiyormu
ve normal şekilde iken o kısma vantus yapıştırıp cok hafif cekermisiniz değişim olacak mı

Merhaba söylediklerinizi yaptım düzelme olmadı . İlginç tarafı sorun ekranın tamamında değil ufak bir kısmında. Darbe falan da almadı .

iyi günler
ufak kısım dediginiz sol taraf komple renk farkı var ilk resimde
panelin içini acıp led leri bakmanız gerekecek üstünde mercekler düşmüşte olabilir
ekranı ters cevirip ses geliyorsa içinen lensler düşmüştür.
yani ekranı ters cevirdiginizde icinden ses geliyorsa lens kopmuştur
her şekilde panel acılacak
parlaklıgı kıstıgınızda yine aynı mı yoksa o kısım daha karanlık mı ?

iyi günler
ufak kısım dediginiz sol taraf komple renk farkı var ilk resimde
panelin içini acıp led leri bakmanız gerekecek üstünde mercekler düşmüşte olabilir
ekranı ters cevirip ses geliyorsa içinen lensler düşmüştür.
yani ekranı ters cevirdiginizde icinden ses geliyorsa lens kopmuştur
her şekilde panel acılacak
parlaklıgı kıstıgınızda yine aynı mı yoksa o kısım daha karanlık mı ?

Monitörü söktüm ledlerin yanmasında ve merceklerde hiç bir sorun yok. Geriye tek seçenek görüntünün oluştuğu siyah cam kalıyor zannedersem.

Ekli dosyalar

• IMG-20200409-WA0050.jpg
    IMG-20200409-WA0050.jpg
    75.3 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG-20200409-WA0052.jpg
    IMG-20200409-WA0052.jpg
    117.5 KB · Görüntüleme: 11
İyi akşamlar
Parlaklıgı kıstıgınızda yine aynı mı yoksa o bölge daha mı karanlık siyah cam lcd bu şekilde arıza olmaz genelde ben görmedim ı
Ve aydınlanmalar led mi floresan mı yanlarda ve iki köşe ike ışık farkı var mı calıştırdıgınızda
Dostum sen şu aydınlatmanın voltajlarını ölç bakalım iki tarafında anormal bir durum olmalı yada ısık sızması var mı
Ve söyle bir denem yap lcd ters tarafa hafifce koyup calıştır yada ledlerin yer değiştigini düşüneli bakalım durum ne cıkacak aynı mı olacak tabi lcvd kablosu yetişirse

Son düzenleme:
Led sistemi tvlerden farklı olarak sadece ekranın bir kenarında şerit halinde monte edilmiş ve herhangi bir sorun çıkmadı. Sorunun siyah lcd camından kaynaklandığı kesinleşti. Aynı monitörden bulup siyah camları yer değştirince durum ortaya çıktı. İki ekranı da sırayla bendeki monitöre bağladık benim camda arıza varken diğerinde hata görülmedi.

İlk defa karşılaştıgım bir durum ama iki camı yan yana koyunca arızalı olanında bariz şekilde renk değişikliği var özellikle görüntünün bozuk oldugu bölgede siyahtan açık kahverengiye geçiş var. Sağlam olanında ise bu bozuklukların hiç biri yok .

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri