LG 42LM640s model lcd tv yazilim hack

serkan_48

Üye dümdüz üye
Degerli arkadaslar merhabalar

Vakti zamaninda ciddi paralar verip aldigim bu model tv yi yillardir kullaniyorum. Genel itibari ile memnun olmama ragmen bazi ozelliklerinden memnun degilim.

Memnun olmadigim iki konu var.

1- bu tv flash destegini vermedigi icin daha onceleri youtube uygulamasina girip video izleyebilirken su an video izleyemiyorum.

2- tv dahili uydu alicisi ihtiva etmektedir. Ancak yazilim o kadar sadeki cihaza yeni kanal transponder eklemek sikinti ne kadar ugrassamda bazi ekli transponderleri silemiyor var olani guncelleyemiyorum.

Su an son guncel yazilimi yukludur. Ancak merak ettigim konu bu cihaza farkli yazilim yüklemeleri yaparak daha verimli kullanabilir miyim?

Yapılmış örnek varmi hiç? Mesela android yada linux tabanli yazilim yuklenebilir mi diye merak ediyorum.

Iyi forumlar.

bende de LG 42LA640S var .
yeni model ve son yazılım ve desteği iyi diğer destekleri araştırma yapıp
işlemci + çekirdek + dahili hafiza + ram +görüntü + donanım + yazılım + tüm çıkışlar + dil + diğer destekler vs gibi .
öyle böyle para !!!
android tv box receiver işinizi çözer herhalde .
lg den destek beklemek hayal yeni tv satmaya bakıyorlar .
bu yüzden düz tv almak bu girişle daha mantıklı
kolay gelsin . sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
Evet duz tv alaaymisim daha iyiymis.

LA serisi LM den sonra sanirim

Imkan varsa yazilimla cozmek istiyorum yoksa harici kuti alabilirim ama en son tercihim olacak.

LG den bir beklentim yok. Arasamda neyle karsilasacagimi az cok tahmin edebiliyorum.

Sistem ve duzen tuketim duzeni olmus.

Son düzenleme:
Lg den yazilim gelistirmesini istemek anlaminda bir beklentim yok cunku hali hazirki yazilimi zaten sorunlu.

Benim tv ara sira donuyor kilitleniyor 10 - 20 saniye sonra çözülüyor. Vesayire..

Artik ne ile cozebilirsek bakicam artik

fabrika ayarlarına getirsen ( gelen gideni aratır )
diyorum ancak giden geri döner mi ?

bendede 42la640s var ve donma/net bağlantı sorunu gibi sorunlar yaşıyorum. buna bir çözüm bulabilen oldu mu? sitesinde yazılım desteği olarak sadece mevcut 04.28.17 sürümü var ve tv bu yazılımı zaten mevcut diyip yüklemeyi reddediyor. Şuan wifi çalışmaz halde, ağları görüyor şifre giriyorsunuz fakat bağlanmaya gelince aygıtı kontol edin gibi sanki wifi donanımı yokmuşçasına hata veriyor. bunlar zamanla gelişen büyüyen sorunlar olduğundan yazılım denemek mantıklı geldi fakat dediğim gibi mevcut sürüm dışında sürüm bulamadım ve bu da yüklenmiyor. bir alternatif bulabilen varsa cevap atarsa memnun olurum.

MErhabalar,

Bendeki TV nin modeli 42LM640s modeldir.

Güncel yazılım sürümü 04.62.12 olsuğunu görüyorum. Ayrıca sorunuma hala çözüm bulmuş yada üretebilmiş değilim. Smart tv olarak aldım ama nerdeyse bir çok özelliğini kullanamıyorum.

Sizin sorununuz donanımsal da olabilir yazılımsal da olabilir. Webden eski yazılım bulup usb ile yükleyip yazılımdan mı yoksa donanımdan mı denenebilir. Açıkcası usb üzerinden yazılım yüklemeyi ben denemedim.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri