Lenovo ideapad 100 pil sorunu

Herkese hayirli aksamlar diliyorum lenova diz ustu bilgisayarimin pili öldù internetten siparis verdim ve geldi leptopuma pili monte ettim ama şarj almiyor pil sarj olmuyor adaptorun girisini olctum calisiyor zaten pili cikardigim zaman adaptorle calismakta bilen ustalarim yardimci olurlarsa sevinirim

Aldığın pil muhtemelen yan sanayi yada belki yan sanayi bile değil.
Yapan vatandaş epromu sıfırlamadan pil değişimini yaptıysa,
piller yeni bile olsa pili bitik olarak görüyordur,dolayısı ile şarj ettirmiyordur.

Pilleri internetten ben siparis ettim hocam tamircilere bizim buralarda pek guvenim yok o yuzden ben degistirmek istedim bunu cozumu nedir hocam yarfimci olursan cok memnun olurum

Aynı sıkıntıyı geçen hafta ben yaşadım.ACER marka bilgisayarın 2 defa pillerini değiştirmemize rağmen çalışmadı.Adaptörde iken şarj etmiyor ve pilden çalışmaya devam ediyor,Pil bitince de kapanıyor.

Biz .çözüm bulamadık ama isterseniz birde Win7 kurarak deneyin.

Aynı sıkıntıyı geçen hafta ben yaşadım.ACER marka bilgisayarın 2 defa pillerini değiştirmemize rağmen çalışmadı.Adaptörde iken şarj etmiyor ve pilden çalışmaya devam ediyor,Pil bitince de kapanıyor.

Biz .çözüm bulamadık ama isterseniz birde Win7 kurarak deneyin.
Denemedim yol kalmadı hocam pil driverlerini kaldirdim guncelledim 3 adet pilim var anakartta problem olsaydi pillerim pc yi calistirmazdi pc soketinde bi problem olsaydi adaptorle calismazdi bugun bir seyi fark ettim hocam ideapadlerin sarj aletleri 20 volt 2.5 amper ama elimdeki adaptor 9 volt 5 amper bundan kaynaklanabilirmi acaba oyle olsa pc yi calistirmamasi gerekmiyormu ?

9 volt mu 19 volt mu?

Daha önce 20 voltluk bir kaç bilgisayarı 19 volt ile çalıştırdık bir sorun olmadı bizde. Buradaki sorun bana kalırsa bataryanın içindeki devrede. Biz orjinal almayıp muadil aldığımız için batarya içindeki devrede ve yazılımında bir uyumsuzluk olduğunu düşündüm.

Pil değiştirdim derken bataryanın içini açıp mı değiştirdiniz?

Hayir hocam yeni batarya aldim eski bataryayi cikarttim icinden
Pil değiştirdim derken bataryanın içini açıp mı değiştirdiniz?
9 volt mu 19 volt mu?

Daha önce 20 voltluk bir kaç bilgisayarı 19 volt ile çalıştırdık bir sorun olmadı bizde. Buradaki sorun bana kalırsa bataryanın içindeki devrede. Biz orjinal almayıp muadil aldığımız için batarya içindeki devrede ve yazılımında bir uyumsuzluk olduğunu düşündüm.
Hocam işin tuhaf tarafi pc nin arkasinda 20 volt dc akimla calistigini yaziyor ama laptopun yaninda gelen adaptor 9 volt dc ve pcyi calistiriyor ama sarj etmiyor yeni sarj aleti alip deneyecegim

Ilk basta bende bataryanin yan senayi oldugu icin sarj devresinin kilitlendigini dusundum ama arkadasimda ayni laptoptan var onunda sarj cihazi yok ama benim bataryam onun laptopunu calistiriyor

Ekli dosyalar

• 20201003_182206.jpg
    20201003_182206.jpg
    445.9 KB · Görüntüleme: 19
  • 20201003_182132.jpg
    20201003_182132.jpg
    276.2 KB · Görüntüleme: 17
Moderatör tarafında düzenlendi:
Adaptörün cikis voltajini doğrulayın. 9 volt ise kesinlikle adaptoru değiştirin.

Benzer bir problemi bende 3 yıl once yaşadım sorun adaptörden cikti.

Benzer bir urun yakınlarınızda var ise test edin sonuca gore hareket edersiniz.

Bu kadar elekt le haşır neşir olanın ölçü aleti yok mu? o_O:eek:

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri