Lenovo ideapad 100 pil sorunu

Bu kadar elekt le haşır neşir olanın ölçü aleti yok mu? o_O:eek:
Olcu aletim var hocam degerleri olcup sizlere 9 volt diye yazdim ama
Adaptörün cikis voltajini doğrulayın. 9 volt ise kesinlikle adaptoru değiştirin.

Benzer bir problemi bende 3 yıl once yaşadım sorun adaptörden cikti.

Benzer bir urun yakınlarınızda var ise test edin sonuca gore hareket edersiniz.
Yazacagim sizlere hocam cok tesekkur ediyorum adaptorun 9 volt cikmasi beni sasirtti ki 20 volt ile calisan bir pc yi 9 volt nasil calistiriyor aklim almiyor pc benim oldu bu arada baktiki ugrasilacak is degil cuzi bir miktara ben satin aldim

Moderatör tarafında düzenlendi:
9 volt ile çalışması çok anormal. Ölçü aleti düzgün mü? buna emin misiniz.

Nedense bana hala 19 volt gibi geliyor?

3 adet multi metrem var hocam kalibrasyon yapmak icin yedekte duruyorlardi onlar ilede baktim 8.93 volt

3 adet multi metrem var hocam kalibrasyon yapmak icin yedekte duruyorlardi onlar ilede baktim 8.93 volt

Öncelikle adaptörünüzü minimum değeri 20 volt 3.25 amper gücündeki bir adaptörle değiştrip yada test için edinip durumu test ediniz.

Sonuca göre hareket etmek gerekiyor. %90 sorununuz çözülecek.

Öncelikle adaptörünüzü minimum değeri 20 volt 3.25 amper gücündeki bir adaptörle değiştrip yada test için edinip durumu test ediniz.

Sonuca göre hareket etmek gerekiyor. %90 sorununuz çözülecek.
Serkan abi sabah olsun ilk isim laptop sarj aleti bulmak anakartin icinde yukseltici bir devrede goremiyorum sonradan eklenmis bir devrede goremiyorum 9 volt ile calismasi sizcede normalmi ?

Sorunu çõzdüm bu arada olurda benim gibi bu sorunu yaşayan olursa bu konu yardimci olacaktir 1. Denetim masasinda bulunan aygit yoneticisinden pillerin yazilimini sildim
2.laptopun şarj soketini degistirdim
3.şarj aletini degistirdim normalde laptopun calisma voltaji 20 volt 3.25 ah suan duzeldi

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri