Lehim önerisi,

Selamün aleyküm abiler bende 60wattlık havya var, bu havya yeterince ısınamadığı içinmidir, yoksa lehimden midir bilmem çalışırken sürekli lehim çamur gibi olup soğuk lehim oluyor, lehimi yaparken malzemeyi oynatmıyorum sabit duruyor, lehim pastası da kullanıyorum, ufak komponentler de sıkıntısız çalışıyorum ama özellikle kalın kablolarda falan beni rezil ediyor, yapışmıyor, UYGUN FİYAT'lı lehim önerisi olan varmı? Uygun fiyatlı hangi lehimi kullanmalıyım?
Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

Bütçe ne kadar?
Sadece lehim teli için öneri istiyorum, 2 tane 60watt'lık havyam var,
Kaliteli, çamurlaşmayan, en uygun fiyatlara sahip lehimlerin hepsi olabilir,
Hobi olarak yaptığım için fazla masraf yapmak istemiyorum, en uygun fiyatlılar hangileri is artık,
Ama pinax olmasın, tiksindim

Soldex,kurtel.Havyanın ısındığından ve ısıttığından emin olun , kolay gelsin.

Sadece lehim teli için öneri istiyorum, 2 tane 60watt'lık havyam var,
Kaliteli, çamurlaşmayan, en uygun fiyatlara sahip lehimlerin hepsi olabilir,
Hobi olarak yaptığım için fazla masraf yapmak istemiyorum, en uygun fiyatlılar hangileri is artık,
Ama pinax olmasın, tiksindim
Nerede kullanacaksınız, yüksek ısılı yerlerde 1,6 mm^2 40/60 veya 30/70 öneririm. Kart tamiri ve kabloda 1 mm^2 60/40 ideal. Amplifikatör ve ses devreleri için 1 mm^2 100 de 100 kalay veya gümüş öneririm. Markaların bana göre sıralaması Feray, Kurtel ve Soldex dir. Aralarında pek fark yok üçü de kalitelidir. Kesit alanı az olursa lehim süreniz uzar ve lehim yanar, fazla olursa da lehim taşar ve diğer yollarla kısa devre ihtimali olur. 60 watt lık havyanıza bir dimmer takarak kullanabilirsiniz pek sağlıklı değil ama denenebilir.

Soldex,kurtel.Havyanın ısındığından ve ısıttığından emin olun , kolay gelsin.
Kullandığım pinax lehim çok kötüymüş, bugün arkadaş da soldex denedim kalın kablolarda da gayet güzel lehim yaptım, ama onların da fiyatları çok yüksek, uygun fiyatlı, kaliteli lehim öneriniz varmı güzel abim

Kullandığım pinax lehim çok kötüymüş, bugün arkadaş da soldex denedim kalın kablolarda da gayet güzel lehim yaptım, ama onların da fiyatları çok yüksek, uygun fiyatlı, kaliteli lehim öneriniz varmı güzel abim
Ben almayalı fiyatlar uçmuş haklısın feray,soldex,kurtel tüp lehimleri bile 60 ile 70 arası .Hayat pahalılığı her şeyi vuruyor .Bu markalar piyasadaki iyiler ,aynı problemle bende karşılaşırdım ,nalburdan alınan adsız lehimle uzun uğraşlarım olurdu yapışmaz ,eriyip uçar.Kolaylıklar diliyorum.

Merhaba. Çok kalın kabloların lehiminde mutlaka 100 watt 'lık tabanca bir havyayı (iç trafolu) kullanın. Amatör olarak lehim işleriyle uğraşanlara mutlaka 30, 60 ve 100 watt tabanca havyalarını öneririm. Koç-taş'da satılan performance power markalı 30, 60 ve 100 watt'lık tabanca havyalarını tavsiye ediyorum. Lehim telinde Kurtel, lehim pastasında Lötfett markasını tercih edin. Kolay gelsin.

Bende de 40w , 60w kalem havya birde 100w tabanca havya var. Bütün lehim işlerimi tabanca havya ile yaparım. Soldex lehim teli iyidir yapılacak işe uygun kesit tel ve pasta önemli.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri