Legrand Zaman saati arızası

Esat.i

Üye
Arkadaşlar merhaba bir köy evinde tavuk kümeslerine yaptığım aydınlatma sistemini Legrand analog zaman saati ile yakıyoruz her gün sabah 6 dan akşam 9 a kadar yanıyo ama ne hikmetse haftasonu (cumartesi-pazar) yanmıyor pazartesi yine yanıyor zaman saati analog olduğu için gün ayarlama da yok neden yapıyo çözemedim varmıdır böyle sıkıntı yaşıyan

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Analog zaman saatlerinde haftalık yada günlük proglamlama yok evet.
Ama dediğiniz olay biraz enterasan.
Analog zaman saatinin cumartesi pazar a özel bir çıkış vermesi imkansız.
Başka bir sorun olabilir mi

Mekanik zaman saati ayarlanırken ilk başta gerçek saat ayarı yapılır ve o saati referans alarak çalışmasını sürdürür. Dolaysıyla içinde de saati tutan elektronik bir hafıza/elektronik kısım olmadığından (olmadığını düşünüyorum, içini açıp bakmış değilim) elektrik kesintisi durumunda zaman ayarı bozulacağından ayarlanan saatte devreye girmeyecektir.

Ama sizin dediğiniz gibi olsa örnek veriyorum 9 da yanmaya başlayan lamba saatinde yanmazssa da başka saat aralığında yanar hiç yanmıyor hafta sonu cumartesi pazar yanmayan lamba pazartesi yanmaya devam ediyor garip bir durum var zaman saati bozuk olsa neden sadece cumartesi pazar için bozuk olsun

Analog zaman saatlerinde haftalık yada günlük proglamlama yok evet.
Ama dediğiniz olay biraz enterasan.
Analog zaman saatinin cumartesi pazar a özel bir çıkış vermesi imkansız.
Başka bir sorun olabilir mi
Bulamadım ne gibi bir sorun olabilir ilk defa böyle bir durum ile karşılaşıyorum

Ben de gördüğüm kadarıyla hafta ayarı sadece elektronik olanlarda var. Şeklini ve marka/modelini atar mısınız?

Şuan orda degilim normal standart Legrand analog zaman saati farklı modeli yok diye biliyorum ama resim isterim birazdan

Resme gerek yok aslında.
Analog zaman saati denince mesela ray tipi dersek diğerlerinden ayrılmış olur

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri