Ledler için kaç amper kaç watt güç kaynagı

2 adet 1.5 voltluk kalem pil yada kumanda pili ( AA yada AAA boyutundaki pil ) kullanarak 5 saatten daha fazla çalıştırabilirsiniz.

bende 15w led adaptörü var ışıldaktan söktüm 60 led bağlayınca hızlı bir şekilde yanıp sönüyor
9 v adaptör var 500 ma onu takınca yanıyor ama sönük yanıyor anlayamadım sorunu

Merhaba, herkes birşey söylediği için emin olamadım size sormak istiyorum, 1 tane gün ışığı mantar led ile 2450mA 2 tane pili çalıştırmak istiyorum. 47Ohm direnç de var ama direnç takınca ışık cansızlaşıyor. Direnç kullanmadan çalıştırsam gücü yeter mi veya olumsuz bi yanı olur mu?

Merhaba, herkes birşey söylediği için emin olamadım size sormak istiyorum, 1 tane gün ışığı mantar led ile 2450mA 2 tane pili çalıştırmak istiyorum. 47Ohm direnç de var ama direnç takınca ışık cansızlaşıyor. Direnç kullanmadan çalıştırsam gücü yeter mi veya olumsuz bi yanı olur mu?
Piller Duracell 1.2v(x2=2,4v) ise zaten zayıf yanacaktır, beyaz ve mavi ışık ledler 3-3,3v ihtiyaç duyar.

Evet dediğiniz gibi, peki 9volt pil kullanırsam 2 led yaktığımda uzun ömürlü olması için ne kadarlık bir direnç lazım? Bir de 9volt pil ile 3 led yakmak için n kadarlık bir direnç lazım? Sağlıklı bir devre nasıl olur dirençleri fazla ısıtmadan?

9 voltluk piller cok uzun sure dayanmazlar. Akim kapasiteleri dusuktur.

Eger imkaniniz varsa lityum pil kullanin.

Konuya kaynak gibi oldu ama ilişkili diye yeni konu açmak istemedim;

1000mA akım sağlayan bir drivera 24volt güç kaynağımdan elektrik verip bu drivera ledleri bağlamak istiyorum. Ancak ledlerim farklı tiplerde. Bir kısmı 1000mA de 3V elektrik çekerken bir kısmı ise 1000mA de 2V elektrik çekiyor. Bu ledleri 24voltu dolduracak adette seri olarak bağlasam farklı voltlara sahip olmaları sorun yaratır mı acaba?

Forum istatistikleri

Konular
128,278
Kullanıcılar
450,103
Son üye
MUGEN SARS

Yeni konular

Geri