LED trafosundan güç elde etme

Merhabalar daha öncede müzik sistemimde bazı sorunlar yaşadığım ile ilgili konu açmıştım. Bir fikrim var ve bunun mümkün olup olmadığını sormak isterim siz degerli üstadlara. 2 adet 12v 400watt LED trafosunu birbirine bağlayıp 24v 800watt veya üzeri enerji elde etmek istiyorum. (Başka yolu varsa öğrenmek isterim. Asil amacım prizden alacağım AC 220 yi DC 24v ye çevirmek) sonrasında elde ettiğim 24v 800+ watt ile DC/AC tam sinüs invertoru besleyip ordan müzik aletlerime daha temiz enerji ve sinüs vermek istiyorum. Tabi led trafolarini birbirine baglamaktan ziyade ikisinden aldığım + - ucu invertore bağlayarak invertor girişinde 24v 800+ watt güç alabilirsem oda olur. Bu mümkün müdür? Şimdiden teşekkür ederim. Umarim mümkündür yada daha basit bir yontemi vardır.

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
En olmayacak iş. Smps ile temiz enerji olmaz, tam tersi ..
tam sinüs invertor LED trafolardan gelen enerjiyi düzgün şekilde ac ye çevirmez mi yani daha iyi enerji almazmiyim? UPS trafo regülatör ayrı topraklama filtreler hicbirsey bana istediğimi veremedi birde bunu deniyim diyorum ama

Müzikle uğraşıyorsun smps trafoları evine değil komşularına bile kullandirmaman gerek. LED ampul de kullanma. Lineer güç kaynağı lazım sana. Hatta modem ve telefon adaptorlerini bile kullanma veya standart adaptörle degistir

Müzikle uğraşıyorsun smps trafoları evine değil komşularına bile kullandirmaman gerek. LED ampul de kullanma. Lineer güç kaynağı lazım sana. Hatta modem ve telefon adaptorlerini bile kullanma veya standart adaptörle degistir
Hocam lineer güç kaynağı önerisi yapabilirmisiniz. AC çıkış almam lazim. Lineer güç kaynağı ile AC yi DC ye cevircem dimi. Ordan da invertor e bunu demek istediniz sanırım Cahilligim için kusura bakmayın lütfen

Elinde kisadalga radyo varsa evinde aç ve dinlemeye çalış. Parazit olmadan dinleme yapabiliyorsan ev temizdir.
Cihazların 220 ise hat filtresi al, hatta arka arkaya 2 tane kullan ve ondan çıkan 220 ile cihazları besle.
İnverteri unut, Şebeke daha iyi

Son düzenleme:
Elinde kisadalga radyo varsa evinde aç ve dinlemeye çalış. Parazit olmadan dinleme yapabiliyorsan ev temizdir.
Cihazların 220 ise hat filtresi al, hatta arka arkaya 2 tane kullan ve ondan çıkan 220 ile cihazları besle.
Yapabilirim bunu ancak hat filtresi denedim ise yaramadi. Bir cihaz buldum bu aktif filtre imiş acaba ise yarar mı?

https://www.amazon.com.tr/AC-iPurif...eywords=ifi+ac+purifier&qid=1618513239&sr=8-1
Yada AC 220 yi nasıl DC 24v ye cevirebilirim bunu keşke öğrenebilsem. Yaklaşık 800watt çıkış olacak şekilde

O kucucuk şeye onca para verilmez. Senin tam olarak sıkıntın ne

O kucucuk şeye onca para verilmez. Senin tam olarak sıkıntın ne
Televizyon görüntüsü olması gerektiği gibi net değil. Müzik aletlerim olması gereken netlikte ses vermiyor. Bilgisayarim olması gerekenden yavaş tepkiler daha gecikmeli. Mouse klavye dahil. Herşey olması gerekenden farklı çalışıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri