Led Trafosundan anahtar kapaliyken cizirti geliyor

nedimsabah

Üye
Merhabalar,

Gecen hafta durup dururken kacak akim rolesi attiki ilk defa oldu. Son 2 gecedir, sadece saat 12'den sonra anahtar kapaliyken Led Trafosundan cizirti gibi bir ses geliyor ve 10 saniye sonra keisliyor. sonra tekrar geliyor kesiliyor. Trafoyu degistirdim, yine devam ediyor ses
Toprak hattini cikarinca kesildeli ama tesadufde olabilir.

Elektrikci onemsiz birseydir dedi yogunum dedi gelmedi. (Hollanda'da yasiyorum , cok nazlilar). Bir fikriniz var mi acaba ne olabilecegiyle ilgili ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
lamba anahtarınızın üzerinde led varmı. varsa ondan yapabilir.

Lamba balkon yada dış mekandamı. Veya banyodamı. Nemli ortamdaysa nemden dolayı kaçak akım atmış olabilir cızırtıda yapabilir.

Merhabalar,

Gecen hafta durup dururken kacak akim rolesi attiki ilk defa oldu. Son 2 gecedir, sadece saat 12'den sonra anahtar kapaliyken Led Trafosundan cizirti gibi bir ses geliyor ve 10 saniye sonra keisliyor. sonra tekrar geliyor kesiliyor. Trafoyu degistirdim, yine devam ediyor ses
Toprak hattini cikarinca kesildeli ama tesadufde olabilir.

Elektrikci onemsiz birseydir dedi yogunum dedi gelmedi. (Hollanda'da yasiyorum , cok nazlilar). Bir fikriniz var mi acaba ne olabilecegiyle ilgili ?
Aslında o ses her zaman var.
Gece 12 den sonra ortam daha sessiz bir hale geldiği için sesi daha net duyuyorsunuz. Cızırtı sesi normal gibi geldi bana.
Mesala ben kendi odamdan bahsetmek isterim.
Benim odam ses geçirmez özellikte bir oda özel tasarladım ve dışarıdan içeriye ses girmesi mümkün değil.
Bu odada kaldığım zaman kulaklarıma gelen cızırtı sesinden uyuyamaz hale geldim.
Bütün elektriği kestim. Hiç bir elektrikli cihaz yok. Telefonu bile kapattım. Ama öyle bir cızırtı var ki beni deli edecek. En sonunda dayanamayıp odayı eski haline getirdim. Artık rahatım :) Konuyla ilgili değil ama olsun bilgi iyidir :)

Son düzenleme:
Cok tesekkurler, trafoyu degistirdim o nedenle baglantijin duzgun oldugunu dusunuyorum. Anahtar durdukyere neden boyle birsey yapsin. Aslinda korkuk kacak olum olmadigi. Yangina flan sebebiyet vermesinde. Grupta baska biryerde kacak durumu varsa da bu anlattigim olabilir mi ?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri