Led projektör döşeme başarısız [emoji107]

pcfreak

Üye
Garajıma 5 tane LED projektör yerleştirdim
2x 1,5 esnek çok telli kablo kullandım
Hepsi bir anahtara bağladım
Sonuç: başarısız
Ne yanlış yapmış ola bilirim?
Kullandığım kablo 60 metre veya daha fazla ola bilir acaba mesafe uzadığı için projektörler yanmıyor ola bilirmi
Projektör tanesi 30W

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
c4e32e692ab5bc1f1927f015e06c9d2a.jpg

Böyle kurdum...

Bu resminizdeki PE ile gösterdiginiz nedir

led projektörlerin 3 bağlantısı varsa, projektörleriniz 220 voltla besleniyor ise,
L hattından projektörlerin L girişine,
N hattından projektörlerin N girişine,
Pe'den de projektörlerin topraklama yerine bağlantı çekmelisiniz.

Yukarıda ki bağlantı nasıl bir bağlantıdır ben anlayamadım.

Projektörün birkaç resmini atarmısınız özellikle bağlantı noktalarını. Projektöre dogru noktalarda dogru baglantıları yapınız

fazı pe diye göstermiş gibi ama bağlantı hatalı o ledlere faz notr verecek sadece ve toprak olacak...
şeması yanlış.

Çizdiğin şemada yalnış bir durum söz konusu; L fazını anahtara girmiş çıkmış lambaya vermişsin buraya kadar doğru. Lambalardan nötr ucunu nötr e deyil topraklamaya bağlamışsın bu hata prejöktörde bağlantısı verılmıştır L N ve topraklama işaretidir.

Ledler normal lamba gibi değilmi
Fas la anahtara anahtardan lamba linyesi sonra lambadan nötürle toprak hattı 2. Lambaya sonra devam nötürle toprak 3. Lambaya.....

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri