Led ampulden söktüğüm ledleri çalıştıramıyorum

Merhaba, arkadaşım bir led ampul almış ve takmaya çalışırken nasıl becerdiyse duy kısmından kırmış.

Her neyse, ben de bari içindeki ledleri kurtarayım dedim ama bunlar 3.7V verince yanmıyor. Nerede hata yapıyorum?

2835 SMD ledlerden bahsediyorum, elimde bunlardan çok sayıda var aslında, acaba bu ampullerde kullanılanlar farklı bir voltajla mı çalışıyor?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Led cipler biliyorsunuz ''light emisyon diode'' isık yayan diyotdur. Dolayısyla mutimetrenin diyot ölçme kademesini kullanarak ölçebilirsiniz. Ya da güç kaynağınız varsa 3 v. başlayarak gerilimi artırır deneyerek bulursunuz.

Bu tip lambalarda tek çipli led kullanılmakla
birlikte 3-6 veya daha fazla çipli ledler kullanılıyor.
6 çipli ledin bir tanesi yaklaşık 17V da yanıyor.

Bu gibi durumlarda ölçü aleti bir işe yaramıyor.
20mA sabit akım veren bir devre ile bunların
kontrol edilmeleri daha sağlıklı olur.

Son düzenleme:
Multimetre denedim herhangi bir okuma yapmıyor. Ledin kendisi de tek çipli gibi görünüyor ama 2835 formunda çok çipli LED üretilebiliyorsa bilmiyorum. Elimde ayarlı güç kaynağı yok, seri bağlı iki 18650 ile ve 12v adaptörle de denedim ama hiçbir şekilde ışık vermedi.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

İşaretlediğim alanda iki karaltı blok var. Her blok
içinde üç led var.
led-01.png

Bunda da üç led ve üç blok var.
Webcam-20230507-21-59-06-934.png

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946