Led ampül için doğru dimmer bulamıyorum

erdnj

Üye
Merhabalar,
Tanesi 8w olmak üzere avizeme 3 tane led ampül takıcam.
Günlerdir yabancı kaynaklar da dahil araştırdım ve kafam çok karıştı.
Burda da bir konuyu okudum ve bir arkadaş Viko'nun Led dimmeri dediği 6-100w lık bir dimmer'a aslında led dimmeri olmadığını söylemiş.
Kullanacağım led ampülü aşağıya bıraktım, çızırtı vb sorunlar yaşamamak için en doğru dimmeri seçmek için deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
https://www.emaxima.com.tr/?baslik=...i_uzun_filament_2700k_amber&page=13&urun=1359

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
normal 220 votl ampul gibi çalışıyor, standart dimmer kullanabilirsin.

Merhabalar,
Tanesi 8w olmak üzere avizeme 3 tane led ampül takıcam.
Günlerdir yabancı kaynaklar da dahil araştırdım ve kafam çok karıştı.
Burda da bir konuyu okudum ve bir arkadaş Viko'nun Led dimmeri dediği 6-100w lık bir dimmer'a aslında led dimmeri olmadığını söylemiş.
Kullanacağım led ampülü aşağıya bıraktım, çızırtı vb sorunlar yaşamamak için en doğru dimmeri seçmek için deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
https://www.emaxima.com.tr/?baslik=...i_uzun_filament_2700k_amber&page=13&urun=1359

malesef işin içine elektronik girdiği zaman uyumsuzluk yaşanabiliniyor legrand marka dimmer tavsiye ederim dip swiçlerle elektronik mi akkor flama mı seçebiliyorsun

malesef işin içine elektronik girdiği zaman uyumsuzluk yaşanabiliniyor legrand marka dimmer tavsiye ederim dip swiçlerle elektronik mi akkor flama mı seçebiliyorsun
dip swiç ne bilmiyorum açıkası benim kullanacağım ampuller yazdığım gibi 3 tane 8w led
normal 220 votl ampul gibi çalışıyor, standart dimmer kullanabilirsin.
Fakat total çektiği güç 24w yani normal dimmerların guc aralığı genelde 100-600w falan oluyor ve bu aralığın altında kalıyor

Son düzenleme:
dip swiç ne bilmiyorum açıkası benim kullanacağım ampuller yazdığım gibi 3 tane 8w led

Fakat total çektiği güç 24w yani normal dimmerların guc aralığı genelde 100-600w falan oluyor ve bu aralığın altında kalıyor
100- 600 wat masimum kaldıracağı değerdir. senin alacağın ampul 1 amper çekse 3 tanesi 3 amper yapar ampullerin toplam gücü zaten 24 watt ediyor o yüzden sıkıntı olmaz dedim

100- 600 wat masimum kaldıracağı değerdir. senin alacağın ampul 1 amper çekse 3 tanesi 3 amper yapar ampullerin toplam gücü zaten 24 watt ediyor o yüzden sıkıntı olmaz dedim
100-600w derken ordaki 100 minimum değeri ifade ediyor yalnız

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri