LCD Tv Problemi

BypAnThEr

Üye
Merhaba Arkadaşlar;
Bugün LCD Televizyon Kendiliğinden Kapandı ve Yanık Kokusu Geldi.
Televizyon' a Elektrik Gelmediğini Farkettim ve Power Lambası Yanmıyordu.
Sonrasında Televizyonun İçini Açtım ve Besleme Kartında 3 Tane Kondansatör Patladığını Farkettim. ( 2x 10V 1000uF 1x 16V 680uF )
Yerlerine 2x 10V 1000uF ve 1x 16V 1000uF Kondansatör Taktım.
Fakat Şuanda Power Lambası Devamlı Yanıp Sönüyor, Televizyondan Tık Tık Diye Ses Geliyor ve Açılmıyor. Herşeyi Kontrol Ettim ve Başka Bir Problem Görünmüyor.
Yardımlarınızı Bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler . . .

Aynı voltajda olması gerekir ( 2x 10V 1000uF 1x 16V 680uF ) böyleyken sanırım 2x 10V 1000uF ve 1x 16V 1000uF Kondansatör taktın.eğer birini değişik takarsan tv in açılmaz.

Aynı voltajda olması gerekir ( 2x 10V 1000uF 1x 16V 680uF ) böyleyken sanırım 2x 10V 1000uF ve 1x 16V 1000uF Kondansatör taktın.eğer birini değişik takarsan tv in açılmaz.
Öncelikle Yardımın İçin Teşekkürler, Patlayan Kondansatörler 2x 10v 1000uF Aynısını Taktım. Sadece 16V 680uF Yerine 1000uF' lik Kondansatör Taktım. uF Değeri Fazla Değişmediği Sürece Problem Olur Mu Acaba. Çünkü Bundan Öncede Başka Bir Televizyonda Farklı Bir Olay Yaşamıştım. Ondada Kondansatörler Patlaktı, uF Değerini Yüksek Taktığımda Problem Olmamıştı. İşin Ilginç Yanı Power Işığı ( Kırmızı Yanan Işık ) Devamlı Yanıp Sönüyor ve Tık Tık Diye Ses Geliyor.

Az Önce 16V 680uF lik Kondansatör Buldum ve Değiştirdim, Şuanda Hepsi Aynı Değerde Fakat Yine Aynı Problem Devam Ediyor.

Merhaba Arkadaşlar;
Bugün LCD Televizyon Kendiliğinden Kapandı ve Yanık Kokusu Geldi.
Televizyon' a Elektrik Gelmediğini Farkettim ve Power Lambası Yanmıyordu.
Sonrasında Televizyonun İçini Açtım ve Besleme Kartında 3 Tane Kondansatör Patladığını Farkettim. ( 2x 10V 1000uF 1x 16V 680uF )
Yerlerine 2x 10V 1000uF ve 1x 16V 1000uF Kondansatör Taktım.
Fakat Şuanda Power Lambası Devamlı Yanıp Sönüyor, Televizyondan Tık Tık Diye Ses Geliyor ve Açılmıyor. Herşeyi Kontrol Ettim ve Başka Bir Problem Görünmüyor.
Yardımlarınızı Bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler . . .

arkadaşım uht trafoyu besliyen transistörü değiştirmelisin.sorun bundan kaynaklanıyor.

IMG_0501.jpg

Besleme Devresi Bu Arkadaşlar . . .

lcd tv ve eht trafosu enterasan bi yaklaşım benim bildiğim lcd lerde inverter karrtı bulunur eht ne alaka

Benım bildiği de invertör kullanılır ama belkı yanlıs bılıyozdur

Ustam sanırım CRT den aklına kaldı (geriye ket vurum) ..LCD de power ve inverter kartı oluyor...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri