laptop toplama yardım:/

ErmanA

Üye
Arkadaşlar Samsung R510 laptobumun fanı arızalıydı,aşırı ısınıp kapanmaya başlayınca klavyeyi yerinde söktüm ve fanı temizledim. Fan şu an çalışıyor fakat bütün parça olan klavyeyi sökerken haliyle anakartla olan bağlantıyı sağlayan klavyenin şerit şeklindeki bağlantı kablosunu,touch pad kablosunu,speaker kablosunu ve mikrofon kablosunu çıkardım. kablolar çok kısa, şu an şerit tipi olan klavye ve touch pad kablolarını zor bağladım diğer ikisinde sorun yok. laptobu açtığımda klavye ve touchpad çalışmıyor,başlangıçta belli bir tanıtma işlemi yapmam vs gerekiyor mu???
yoksa bağlatıları güç bela bağlarken tam temas ettiremedim mi???

biraz geç yazılmış bir cevap olacak fakat işine yarar ümidiyle genede yazıyorum. o klavyenin arkasından çıkan tellerin birçoğunun sadece tek yüzü iletken diğer tarafı plastik kaplıdır. 1. ihtimal ters takmışsındır. 2. ihtimal kablolar çok ince olduğundan ufak bir çekmeyle bazen kopabiliyor yani kopmuş olabilir. Zorlanarak taktığını yazmışsın halbuki bu tip kablolarda 1-2 cm fazlalık olur yani yerine rahatça takabilirin. Yanlış yere takılmış olmasıda bir ihtimal (pekçok benzer port var anakartta). Toshibalar sökme takma kılavuzu yayınlardı ama samsungta varmıdır bilemem. Samsung laptop repair yada samsung laptop hack diye arat belki bişeyler bulursun. Manuel gibi belgeler filan işine yarar ha birde anakart üreticisinin sayfasına bak. Eğer hiçbirşey fayda etmezse ve usb laptop çalıştırıyorsa bilgisayar bios güncellemesi yapmanı öneririm asuslarda bu tip problemlerde işe yarayan bi yöntem. Saygılarımla...

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri