Laptop ile TB6560 Sürücü Kartı Çalışıyor...

Arkadaşlar ;

Dizüstü bilgisayar ile LPT arayüzlü TB6560 veya cnc kontrol kartlarını nasıl çalıştırılacağını araştıran arkadaşlar var. Bugün satın aldığım kart ile bir deneme yaptım ve olumlu sonuç aldım. Buyrun videosu. Makina üzerinde test ettikten sonra sonuçları sizlerle paylaşacağım,

Saygılar

IMG_0564[0] - Dailymotion video

Dİğer tarafta da yazığım gibi bu yeni bir bilgi değil. PCMCIA-LPT çevrimi konusunda sıkıntı yok. Bu forumda da kullanan arkadaşlarımız var. Sadece USB-LPT de çalışmaz. Ayrıca bazı PCMCIA çevirilerde sorun çıktığı da malum.

arkadaşlar 2 sorum olacak
bu sürücü ile maksimum dönme hızı nedir motorların? rpm olarak
her step motoru çalıştırabilirmiyim bu sürüci ile? ille de nema mı olacak, 7.5 derecelik step motor çalışmaz mı? bir de sizin sürdüğünüz motorlar uçlu mu

Teşekkürler Güzel paylaşım :)

Ben Çevirici önermiyorum fakat sonuçlarına bakıldığında sorun yok ise yüksek devirlerde adım kaçırma yapmıyor ise bencede işe yarar paylaşım olmuş.
Saygılar

Ben dizüstü bilgisayarın paralel portuna takılı olan TB6560 ile 150 devirin üstüne çıktığım zaman bazı motorlarda adım atlaması oluyor. Bu yüzden varsayılan 120 devrin üstüne çıkamıyorum.

Ben CNC kontrolü için her zaman masaüstü bilgisayarı tercih ederim. Hem toza moza daha dayanıklı olurlar, hem tamir ve bakımı kolaydır, arıza durumunda parça vs bulmak takmak çok kolaydır ve hemde yaklaşık aynı özelliklerde olan PC ile dizüstü arasında bariz performans farkı vardır.

Ayrıca denediğim bir kaç notebook ile yüksek devirlerde daha çabuk takılma ve adım atlaması gözlemledim. Şu an GG gibi sitelerde Compaq yada Dell e ait mini kasalı gayet uygun bilgisayarlar var. Ayrıca CNC kontrol ünitesindeki bilgisayar ile CAM yapmak isterseniz Desktop her zaman aynı maliyetteki Dizüstünden birkaç gömlek üstündür.

Güzel tasarlanmış kontrol panoları hem çalışma kolaylığı hemde derli toplu çalışma imkanı sağlar...

Build Your Own CNC Workstation Cart | Evil Mad Scientist Laboratories

7837705330_131eebd450.jpg

7837842538_86b696a421_z.jpg

7837831534_fffa7ae417.jpg

[MENTION=218180]ramerturk[/MENTION] , kardeşim ne biçim ortam ? çalışılmaz orada.
Toz olacak diye düğmeye bile basası gelmez insanın.
Cıkk beğenmedim , bana göre değil.