Laptop bios ve kapasitör sorunu

Ro_LeX

Üye
laptopumu rutin fan temizliğini yaparken fevri bi hareketle kapasitör yerinden oynadı fakat çıkmadı. bende iyice yerine oturtup pcyi açmayı denedim. ama pc açılmadı.ekrandaki ledlere ışık geldi ama bios bile açılmadan siyah ekranda dondu.sonrakapasitörü tamamen çıkarttım. bu sefer ekrana ışık gelmedi.sonra 330uF smd kapasitör yerine 470 bulabildim taktım ekrandaki ledlere yine ışık geldi ama bios bile açılmadı. bunların dışında pcnin fanı gücü stabil şekilde çalışır durumda. bios atmaya çalıştım ramlaeri kontrol ettim 100 defa söküp taktım hiçbir şekilde değişmiyor.artık napmam gerektiği konusunda fikrim kalmadı yardımcı olursanız sevinirim. pc HP pavilion g6 1000st ...

Merhaba,
Orjinal değerde bir kapasitör takmayı deneyin ve board üzerinde lehimlediğiniz alanı dikkatlice kontrol edin. Taşkın yada başka bir yola kaymış lehim kalıntısı vs olmasın. Ek olarak takılı kaldığını kısım bios ekranı mı yoksa işletim sistemi logosuna kadar bilgisayarınız açılıyor mu? Bir windows kurulum dvd si temin ederek boot edip ilerlemeyi deneyiniz. Eğer normal kurulum ekranlarında ilerleyebiliyor sanız işletim sisteminizin çökmüş olma ihtimali yüksektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri