Laptop adaptörü voltaj sorunu

yo.da

Üye
merhabalar,selamın aleykum
laptopun adaptöründen kaynakladıgını dusundugum bir sorunum var: oda da bulunan priz hattına coklu uzatma kablosu ile laptopu bagladıgımda aynı priz, elektrik hattı uzerinde voltaj dusuyor. laptop calısır durumdayken uzatma kablosunda ki diger bos cıkısları voltmetre ile olctugumde volt 0-10-50 surekli degisiyor.aynı hat uzerinde yan oda da 100 ile 200 arası yine aynı hat uzerinde daha uzak bir oda da normal 220v deger goruyorum. yine diger odalardaki prizlere laptopu takıp denedigim de aynı sorunları goruyorum. laptop calısır degilken bir sorun yok cattle sac kurutma makinesi vs denedim ancak volt 220 civarı sabit duruyor.
genel oturdugum oda da modem var ve bu modemin adaptorunun uzerinde kucuk bir lamba var. laptopu calıstırdıgım da farkettim ki laptopun guc dugmesinden ilk startlandıgı anda modemin uzerinde ki lambanın ısıgı yani gucu bir kac saniye dusuyor ve duzeliyor.

sorun laptopun adaptorunde mi.bunlar normal mi arkadaslar bu dalgalanmaların sebebi nedir. ne yapmalıyım.

sorun adaptörde görünüyor.
adaptörün voltaj çıkışları kaç onu ölçtünüz mü acaba?

laptop bataryasında yada giriş yerinde sorun var
bataryayı çıkartıp birde o şekilde deneyin.

laptop bataryasında yada giriş yerinde sorun var
bataryayı çıkartıp birde o şekilde deneyin.
laptopu bataryasız kullanıyorum bitince atmıstım batarya ile deneme sansım olmadı. ayrıca laptopun ekranının ısıgı bazen anlık dusuyordu adaptorun şişen kondansatorlerini degistirince bu sorun duzeldi.

jak ta sorun olabilir mi ?
oraya baktınız mı?
bu arada ölçü cihazını doğru kullanıyorsunuz öyle değilmi?
önce bir sorayım.
peki şişen kondansatör yerine aynısını mı kullandınız yoksa farklı değerde kondansatör mü taktınız.

jak ta sorun olabilir mi ?
oraya baktınız mı?
bu arada ölçü cihazını doğru kullanıyorsunuz öyle değilmi?
önce bir sorayım.
peki şişen kondansatör yerine aynısını mı kullandınız yoksa farklı değerde kondansatör mü taktınız.
evet olcu cihazında sorun yok.baska bir cihaz takılıyken laptopu acınca guc dusmesi bir sorun oldugunu gosteriyor ama nerede.
jakta nasıl bir sorun olabilir anlamadım

evet olcu cihazında sorun yok.baska bir cihaz takılıyken laptopu acınca guc dusmesi bir sorun oldugunu gosteriyor ama nerede.
jakta nasıl bir sorun olabilir anlamadım
laptop ta sorun var mı çalışmasında.
yani bilgisayar sorunsuz çalışıyorsa.
sorun yok demektir.
voltaj düşmesinin sebebi olarak bataryasız kullanmanız olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri