Lambalarda güç düşüşü

Sayın @elektrikçicüneyt e katılıyorum.
Bizler buradan bilgi verirken en azından konuya hakim olmanıza yardımcı olmayı amaçlıyoruz.
Uygulama aşaması gerçekten tehlikeli ve dönüşü olmayan olaylara sebebiyet verebilir.
Özellikle trifaze (3 fazlı) aboneliğiniz varsa yardım almanızı tavsiye ediyorum.
İşiniz rast gelsin.
İyi aksamlar hocam 280 daire kapasiteli bir sitede herhangi bir dairede faz nötr ve ya faz toprak çakışması sonucunda farklı dairede hatta farklı blokta farklı bir dairede kaçak akim atıyor nedeni ne olabilr yardımcı olursanız sevinirim

Yeni üye olduğumdan mesajımin görünüp görülmediğinden emin değilim siz yardımcı olabilir midiniz. Saygılar

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
@Kayairfan öncelikle hoşgeldiniz.
Kaçak akımı attıran bir sürü sebep olabilir ama daha çok bilgiye sahip ustalarımızdan muhakkak size bir cevap gelecektir merak etmeyin.

Teşekkür ederim ben elektrikciyim ama ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum daha önce yayınladığım mesajim herkese açık mı? çünkü emin olamadım ondan dolayı özelden yazdım

Özelden değil alıntı yaparak yorum yaptınız.
Herkese açık yorumunuz merak etmeyin.

İyi aksamlar hocam 280 daire kapasiteli bir sitede herhangi bir dairede faz nötr ve ya faz toprak çakışması sonucunda farklı dairede hatta farklı blokta farklı bir dairede kaçak akim atıyor nedeni ne olabilr yardımcı olursanız sevinirim

Yeni üye olduğumdan mesajımin görünüp görülmediğinden emin değilim siz yardımcı olabilir midiniz. Saygılar
Tek söyleyebileceğim Allah yardımcın olsun..Varsa imkanın bırak uğraşma gece ruyalarina girer adamı hasta eder meslekten soğutur bu arıza [emoji6]

Keşke dediginizi yapabilecek seçeneğim olsaydı
Geçen aydı sanırım aynı sizin sorununuz gibi bir arkadaşta konu açmıştı buraya.bloklardan birinde kaçak akım atıyor farklı blok ve dairelerde de atıyor diye sormuştu.ona ulaş en son ne yaptı çözüm buldumu yardımcı olabilir belki..biz öneri olarak farklı bloklarda atan roleleri bağışık tip role ile degistrip denemesini söylemiştik ama sonra sonuç ne oldu bişey yazmadı daha.varsa imkanın sende dene snhder si tip role atan dairelerden birine tak bakalım noluyor

Geçen aydı sanırım aynı sizin sorununuz gibi bir arkadaşta konu açmıştı buraya.bloklardan birinde kaçak akım atıyor farklı blok ve dairelerde de atıyor diye sormuştu.ona ulaş en son ne yaptı çözüm buldumu yardımcı olabilir belki..biz öneri olarak farklı bloklarda atan roleleri bağışık tip role ile degistrip denemesini söylemiştik ama sonra sonuç ne oldu bişey yazmadı daha.varsa imkanın sende dene snhder si tip role atan dairelerden birine tak bakalım noluyor
Bu sorunun kaçak akımla alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü bi iki tane degil genel bir sorun bir kaçak akim her zaman atmıyor bazen belki ayda bir defa bazen haftada bir defa ama kaçak akim attığı zaman illa bir yerde çalışma yapılmış ve orda elektrik çakışmış. Mesala iki gün önce bozuk tost makinasındaki kaçak buna neden oldu ve bir çok dairede kacak akim atti. toprak ve ya nötr ile alakalı bir durum olabilir ve ya busbar ile alakalı olabilir bilmiyorum
Bey efendiye nasıl ulaşabilirim ismi hatırlıyor musunuz

Bu sorunun kaçak akımla alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü bi iki tane degil genel bir sorun bir kaçak akim her zaman atmıyor bazen belki ayda bir defa bazen haftada bir defa ama kaçak akim attığı zaman illa bir yerde çalışma yapılmış ve orda elektrik çakışmış. Mesala iki gün önce bozuk tost makinasındaki kaçak buna neden oldu ve bir çok dairede kacak akim atti. toprak ve ya nötr ile alakalı bir durum olabilir ve ya busbar ile alakalı olabilir bilmiyorum
Bey efendiye nasıl ulaşabilirim ismi hatırlıyor musunuz
Hayır ismini hatırlamıyorum. kaçak akım konularından bakın rumuzuna özel mesaj yazabilirsiniz..

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri