Lambalar Yanmıyor

alisamed12

Üye
Merhabalar
Bugün buattan priz hattı çekmeye çalışıyordum ama priz olayından vazgeçtim buatta tüm kablolar birbirine bağlıydı bunun fotoğrafına aşağıya atacağım.Buat kablolarını eski hale getirdikden sonra sadece 1 odanın lamba butonlarına güç gelmiyor ama prizler çalışıyor nerede hata yapmış olabilirim ?

DİPNOT:Dikkatimi çeken diğer olay ise tüm kablolar birbirine bağlı değilse nasıl sigorta atmadı veya kablolar yanmadı ?

BUATIN İÇİ

V3JNdv.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Buattan 'a lambaya nötr gitmiyor yada anahtara faz gitmiyordur buattan.

Merhabalar
Bugün buattan priz hattı çekmeye çalışıyordum ama priz olayından vazgeçtim buatta tüm kablolar birbirine bağlıydı bunun fotoğrafına aşağıya atacağım.Buat kablolarını eski hale getirdikden sonra sadece 1 odanın lamba butonlarına güç gelmiyor ama prizler çalışıyor nerede hata yapmış olabilirim ?

DİPNOT:Dikkatimi çeken diğer olay ise tüm kablolar birbirine bağlı değilse nasıl sigorta atmadı veya kablolar yanmadı ?

BUATIN İÇİ

V3JNdv.jpg
Yonetmelige uygun olarak aydinlatma ve priz tesisatin hatlari ayri linyelerden gelmesi zorunludur yani prizde enerji varsa lambada da olmak zorunda deildir butona giden faz kablosunu buatta kontrol edin muhtemelen bakir temas etmiodur.
Sigorta uzerinden gecen akim degerinin ustunde gecmeye calisirsa atar bostakalan kablo notrle kisa devre olmadikca veya faz cakismasiolmadikca attrmaz sigortayi

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri