Lambader Yapımı

dexr

Üye
Öncelikle iyi günler,
Dimmerlı lambader yapmak istiyorum. 100 watt ampule kadar kullanılsın istiyorum, kendim bağlamak istediğim için, (yangın gibi durumlar ortaya çıkmasın diye) nasıl ürünler kullanmalıyım? Bağlantısı nasıl olmalı?

2- Bu ürünleri en uygun nereden temin edebilirim?

Duy, ampul, dimmer, kablo, fiş.
Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler, iyi forumlar...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşım bu dediğin malzemelerin hepsini bir elektrikçiden gönül rahatlığı ile alabilirsin, ama kafandaki tasarım nedir bizler bilmiyoruz (kasa- iskelet)????
youtube de örnekleri var ben sana bir tanesinin linkini veriyorum
led ampul kullanmak istersen mutlaka dimm özelliğinin olması lazım

0.50 ve 0.75 lik lambalarda problem olur mu? Diyelim ki 100 wattlık ampul takabilir miyim 0.50lik lambaya?
Bir de fişin veya anahtarın nasıl olması gerekir?

Tek korkum yangın çıkarması, öyle bir sıkıntı olmayacaksa 2 metre veya 3 metre kablo kullansam ideal olur mu?

Cevabınız için çok teşekkür ediyorum ayrıca...

arkadaşım ben elektrikçi değilim elektrik malzemesi satan terdeki arkadaşlar benden çok daha bilgilidirler onlar senin her türlü soruna cevap verebilirler. oraya yazdığın 0,50-0,75 ne anlama geliyor ben anlamadım

0.50 ve 0.75 lik lambalarda problem olur mu? Diyelim ki 100 wattlık ampul takabilir miyim 0.50lik lambaya?
Bir de fişin veya anahtarın nasıl olması gerekir?

Tek korkum yangın çıkarması, öyle bir sıkıntı olmayacaksa 2 metre veya 3 metre kablo kullansam ideal olur mu?

Cevabınız için çok teşekkür ediyorum ayrıca...
0.50 ve 0.75 den kastın nedir pek anlamadım. Kablo kalınlığından bahsediyorsan 1.5 mm^2 kablo kullanmalısın.
Alev almayan halojensiz kablo kullanmalısın yangın çıkartma ihitmalini en aza indirir.
Rustik ampuller çok güzel ve ekonomik, dimmerlanabilirini bulabilirsen güzel olur diye düşünüyorum.
Bana sorarsan birşeyler üretmen çok güzel ama sorduğun sorulardan bu işlerde biraz acemi olduğunu varsaydım.
Eğer bir elektrikçiye danışabilirsen çok daha güvenli olur en azından içine siner.

Sistemi 12v düzenlersen çok daha güvenli olur bu arada bu önerimi de elektrikçi arkadaşa ilet.
Saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:
0,50mm2 iletken 1 metrede 40miliohm direnci var.
10 metrede 0,4 ohm direnç yapar üzerinden 1 amper geçtiğini varsayalım. (220 watt yük)
gerilim düşümü 0,4 volt , ısınması 0,4 watt olur. yani kullanabilirsin.
kabloyu ısıya dayanıklı seçersen yangın ihtimalini azaltırsın. daha iyi olur.

Kaliteli duy kullan bulabilirsen porselen ,ısıya dayanımı ömrü uzun olur,kablo kesiti en az 1,5 kullan,dimmer için yaptığın ,yapmak istediğin tasarım için uygun olanı araştır.Tasarımınla ilgili malzemeleri avize malzemesi satan yerlerden temin edebilirsin.Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri