Kullanılan boya hakkında bilgisi olan Varmı ?

osman1970

Üye
^boyut ahşap calışmalarda malzemeyi ve ahşabın ozelliğin örtmeden boyamak için rusya ve ukranyada kullanılan boya dan başka bir çalışma veya türkiyede ne kadar arştırsamda ruslarn kullandıgı boyanın yanından bile gecen boya bulamadım. 2 kat uyguanan boyada acık renk ve sonrasında ustune atııp gögeendirme verien 2 kat boyanın ne odugu hakkındaki son careoarak sorumun cevabını formda arama ihtiyacı duydum ütfen bigisi olan varsa yardım etsin ...

b27b48295402429172ea58fe5a8365c6.jpg

71657f6a4d49577bb695d5b49081eb54.jpg

ik video

ikinci video

ve ayriyet'ten izlediğim diger videolar'da renk tonu çok fazla....

Ilk kat boyayi normal oranlarda karistiriyorlar sonraki kat boyada icindeki retarderi katmayip akrilik tinet oranini 2 katina cikarip yuksek pistole perdesi ve bol hava ile golgeleme yapiyolar

Ilk kat boyayi normal oranlarda karistiriyorlar sonraki kat boyada icindeki retarderi katmayip akrilik tinet oranini 2 katina cikarip yuksek pistole perdesi ve bol hava ile golgeleme yapiyolar

Anladıgım kadarıyla kullanılan boya ahsap ıcın uretımıs ozel bır boya, benım ıcın en onemli olay ahsabın ozelliğini yitirmemesi,ilk kat boya seffaf ,marka ve kullanımı hakkında bılgı verebilirmisiniz .tesekkur ederim..

Su bazli akrilik boyadir bu hobi marketlerde bulabilirsin su ile inceltebilrsin firca ile iyi sonuc vermez pistole kullanman gerek tabi su bazli vernigide var ton yapmak icin sectigin renk tonunun 1 veya 2 numara ustunu sec ancak ilk katta attigin boya ve su karisimini not et ikinci kati atarken not ettigin oranlara gore farkli ton boyayi karistir atarken 40 cm mesafeden bekleme yapmmadan hizli ve yanlara seri sekilde pistole perde ayari tam acik cok hava ile ruzgarsiz ortamda golgelemeyi yap 10 dk sonra ayni sekilde vernikle

Fazla boya olan yerleri mumlu bezle fazla boyasindan kurtarabilirsin fazla bastirmadan

Ekli dosyalar

• 1506619493508-990312130.jpg
    1506619493508-990312130.jpg
    123.1 KB · Görüntüleme: 31
Moderatör tarafında düzenlendi:
Sizin bu şekilde bir çalışmanız oldumu hiç ? Hata yapma lüksüm olmadığını biliyorum, o boyalar şu an yanımda var ama videoda izlediklerim ilk kat şeffaf ve ikinci katta golgelendirme yapmak için kullanılan eski tarz ahşap boylarına benziyor.o yüzden cesaret edemiyorum .

Osmo olmasın.

Attığı malzeme boya ile karıştırılmış yağ olmasın. Arka tarafına uyguladığı muhtemelen boiled linsed oil veya benzeri( kaynatılmış keten yağı) açık renk ağaça yağ sürünce koyulaştırıyor. Bence en güzeli sadece kaynatılmış keten yağı veya tung oil veya şaftöl uygulayın. Gölgelendirme yapılacağı zaman adam zaten zımpara kullanarak yüzeydeki malzemeyi silip oranın rengini açıyor. Sadece bir fikir benim dediğim

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri