kullanıcı adı ve parola ?

system16

Üye
merhaba arkdaslar.
Oncelıkle sunu belırtmek ıstıyorum programlama hakkında hıc bı bılgım yok o yuzden sızLerden yardım ıstıyorum.. ıstedıgım sey şu oncelıkle elımızde bı tane .exe uzantılı dosya olsun. bu dosyayı calıstırmak ıstıdıgımde oncelıkle kucuk bı ekran acılacak sonra benım belırleyebılecegım kullanıcı adı we parola ıle gırıs yapabılecegım. bunu sızden dırek yapmanızı we paylasmanızı ıstemıyorum en azından nasıl yapabılecegım konusunda detaylı bı bılgı werırsnız sevınırım... saygılarımLa...

Excel' in Makro sayfası vardır. burada VB-kodlarıyla programlama yapabilirsin veya aynı sayfada Makro'nun kendi kodları vardır, bunlar ile kendin kendine istediğin şeklinde Excel'i şekilendirebilirsin. Ama VB veya Makro yazılımları bilmelisin. Bilmiyorsan bunlar hk. kitaplar var alıp okumalısın. Daha geçen gün Karfur'da ki kitap evinde yeni çıkmış bir kaç kitap görmüştüm. Şimdi burada tek tek anlatmam mümkün değil.
hadi kolay gelsin ve gelişmeyi bize bildir.

merhaba arkdaslar.
Oncelıkle sunu belırtmek ıstıyorum programlama hakkında hıc bı bılgım yok o yuzden sızLerden yardım ıstıyorum.. ıstedıgım sey şu oncelıkle elımızde bı tane .exe uzantılı dosya olsun. bu dosyayı calıstırmak ıstıdıgımde oncelıkle kucuk bı ekran acılacak sonra benım belırleyebılecegım kullanıcı adı we parola ıle gırıs yapabılecegım. bunu sızden dırek yapmanızı we paylasmanızı ıstemıyorum en azından nasıl yapabılecegım konusunda detaylı bı bılgı werırsnız sevınırım... saygılarımLa...

Merhaba,

Programlamaya gerek olmayabilir, programı çalıştırmak üzere Windowsta bir kullanıcı tanımlarsın, yetki verirken de sadece o kullanıcının çalıştıracağı şekilde yetki verirsin. Bu durumda programı çalıştırmak isteyince kullanıcı adı ve şifre sorar.

Ama bu da işini tam olarak görmeyebilir, çünkü programı başka bir bilgisayara kopyaladığında (kopyalamak için de bilgisayar kullanıcı adı ve şifre sorar) başka bilgisyarda çalışır.

Direk Exe dosyaya şifre koyabilmek için şöyle bir program var:

http://www.salfeld.com/prg/exepw04.exe

kullanımı biraz karışık.

bir de şu var:
http://www.4comtech.com/lockanexe/lockanexe.zip

daha basit, ama daha az özellik içeriyor. Kurulum da gerektirmiyor.

sn moosty
bnm anlatmak ıstedıgımı tam oLarak anlamamssınız sanırım. bn bı exe uzantılı dosyayı basla bı prgram yardımı ıLe sıfrelemek ıstemıyorum.. Prgramı bn kendım yazmalıyım.en azından soyle olmasını ıstıyorum programa tıkladıgında bos bı sayfa acılacak we kullanıcı adı ıle sıfre ısteyecek. onları gırdıgım taktırde ısteıdıgım exe uzantılı program calısacak

Bunun için Programlama dili kullanman gerekiyor. Yeni bir form tasarlarsın, bu forma Shell komutuyla çalıştırılacak olan .exe dosyanı gösterirsin ve çalıştırılacak olan .exe dosyanı ya bilgisayarında bir yerlerde gizlersin ya da dosya uzantısını silersin. Bunu yapmak programlama dili bilen biri için çok kolay. Ama sen kendim tasarlayacağım diyorsun. Bunu ya excel vasıtasıyla yaparsın, ama excel çalışmadan programı çalıştıramazsın, Macro ya da Visual Basic Editor'u kullanabilirsin. Ama senin bahsettiğin tarzda birşey yapmak istiyorsan Delphi, Visual Basic ya da Visual Studio gibi derleyiciler kullanman gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri