Kuka '' Array Parameter Inadmissible '' Hatası

Kursat19

Üye
Merhabalar;

Yeni kurmakta olduğumuz Kuka Robota deneme amaçlı yazmış olduğumuz ana programda bulunan
P00 (#EXT_PGNO,#PGNO_GET) ; program no al
line'ında ''Array Parameter Inadmissible'' hatası veriyor ve program çalışmayı durduruyor.
Bu konu hakkında bilgisi olan veya denememi istediği bi yöntem olan arkadaşlardan yardım istiyorum.
Şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi çalışmalar.

Array parametre değişken parametre diyor bulunamadı. yani eklenemedi...

Merhabalar;

Yeni kurmakta olduğumuz Kuka Robota deneme amaçlı yazmış olduğumuz ana programda bulunan
P00 (#EXT_PGNO,#PGNO_GET) ; program no al
line'ında ''Array Parameter Inadmissible'' hatası veriyor ve program çalışmayı durduruyor.
Bu konu hakkında bilgisi olan veya denememi istediği bi yöntem olan arkadaşlardan yardım istiyorum.
Şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi çalışmalar.

Kursat19 bu dediğiniz durum Cell yani Kukanın Ana programında bulunan bir satırdır. Eğer program düzenlemenizi ENTER ile girip yaptıysanız bu hatayı vermesi normaldir. Program düzenlemenizi Expert olup, Edit, Open ile girip yapmanız gerekir.

P00 (#EXT_PGNO,#PGNO_GET,DMY[],0 ) ; Reset Progr.No.-Request orjinal satır böyle olmalıdır.

Öncelikle bu bir tavsiyedir yanlış anlamayın kimseye işini öğretmek değil amacımız bilgilendirme; değişiklik yapmadan, düzenleme yapmadan, Touch Up-Mod_Pos yapmadan önce bir yedek-backup almanız sizin için iyi olacaktır. Sonra geri dönüşü olmayan hatalara engel olabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri