Kriko hesaplaması

hakantt

Üye
Merhaba,

Şu aşağıda paylaştığım hesapla için verilen bilgiler yeterli midir? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

1668569150677.png

hesap nerede? toplama/ çıkarma / bölme/ çarpma/ formül filan? benim gözlüklerim mi görmüyor? yoksa.
Sana boşuna baba demıyoz ki, yaşlandın sen gari, yaşlandın..
Ayrıca, zamanda gereklimi ki burada, mekanikçi olmadıgımdan sordum.?

Sana boşuna baba demıyoz ki, yaşlandın sen gari, yaşlandın..
Ayrıca, zamanda gereklimi ki burada, mekanikçi olmadıgımdan sordum.?
zaman çok göreceli, şimdi bu kriko 250 kg kaldıracak, gördüğüm üzere mekanik, hani bunun helezonik civatası, uzunluğu, uygulanacak tork, kaldırma kuvveti ve hız M/saniye. tabii amcam motor diyor bu da redüktörlü bir motor ister. motor hesabı kaç volt. uzatacağım o kadar çok soru var ki. bir seferde cevap veremeyiz. hatta bu hesabı ben yapamam. matematiğim yetmez. her ne kadar liseyi yüksek ihtisas yapıp sekiz senede bitirmiş olsam da, garanti unutmuşumdur. zaten fiziğim de hiç iyi değil. kel bir kafa, şişe dibi gözlük, gelişmiş bir Türk kası daha ne olsun. beni gören hatunlar yönünü değiştiriyor. dur yaa bu fizik, o fizik değil di dimi. yaşlılık işte karıştırıyorum.

hani konu sahibi yaptığı yada yapamadığı hesabı bir gösterse belki bilen biri çıkar değil mi? benim aklım o kadarına yetiyor.

Bu linkte mukavemet ile ilgili tanıtıcı bilgi var. Bunu bir incele. Sonra yavaş yavaş hesaplamaya başlarsın. Bu arada vidalı millerle ilgili de mukavemet bilgisi gerekecektir. O da internette bulunur.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri