Cnc makina hakkında bilgi ve öneri

Kartal61

Üye
İyi günler. 1 veya 2 cnc makina ile fason iş yapmayı düşünüyorum, fakat hiç bilgim yok. ilk başlangıç için, piyasada sürekli iş yapabilmek adına , mesela: yatay torna , dikey torna, cnc dik işleme merkezi gibi çeşitlerinden örnek : 1 yatay torna, 1 cnc dik işleme merkezi yeterli olabilir mi veya hangi makina veya makinalar olmalı. Bilgi verirseniz sevinirim, birde öneride bulunulacak makina veya makinalar ne gibi özellikleri olmalı , başlangıç için üzmeyecek , şu ana özellikler olsa yeterli denilecek , makina bilgisi verilirse sevinirm. Başka: makinaları tamamlayacak zaruri olmazsa olmaz, yardımcı makina parçaları ve takım varsa neler dir. Şimdiden , Teşekkür ederim.

merhaba kolay gelsin şimdi hocam fason iş yapmak istiyorum faakt hiçbir bilgim yok demek çok büyük bir hata öncelikle ne üreteceğine karar vermelisin cnc sektörü o kadar çok cihaz var ki yok 3 eksenlı yok 4 eksenli yok 2 eksenli yok yatay yok dikey seçenek tonlarca var şimdi öncelikle ne fason üreteceksin o parçayı bul aklında daha sonra makina bak cnc işler o kadar değişik ki hiçbiri diğerinin yaptığı aynı parçayı yapamıyor misal bir parça bulursun 2 eksen de çıkıyordur birde alttan bir işlenmesi gerekiyorsa yandın 3. eksenin olmadığı için çöp üretemezsin o parçayı 2 tarafı işletip diğer tarafı için başka bir firma verirsin işler öyle olunca da ne anlamadım bu işten demem o ki önce ne üreteceğine karar ver ona göre cihaz seç .

öncelikle bir yerde çalışarak işlerin akışını makina ve gereklilikleri görün derim. cok para zaman kaybedersiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri