konuşan çöp kovası

hknhc

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Okullarda çevre temizliği bilincini geliştirmekle ilgili bir proje yapıyoruz. Konuşan bir çöp kovası yapmak istiyorum. Öğrenci kovanın yanına yaklaşınca kovanın " çöpü bana at" demesini istiyorum. Neler yapabilirim bu konuda fikirlerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Proje ortakları arasında kontrolkalemi.com yer alsın.
Şimdiden teşekkürler..

dostum,
kovanın etrafına pır sensörü yerleştirebilirsin
bu sensorün tetikleme ucundan gelen sinyal vasıyası ile burada satılan ses kayıt entegresinin "play" butonuna opto-küplor yardımıyla tetikletirsin ve çöpü bana at :)

dostum,
kovanın etrafına pır sensörü yerleştirebilirsin
bu sensorün tetikleme ucundan gelen sinyal vasıyası ile burada satılan ses kayıt entegresinin "play" butonuna opto-küplor yardımıyla tetikletirsin ve çöpü bana at :)

ilginiz için teşekkür ederim.
Elektronikten çok anlayan birisi değilim. pır sensörü nedir? (sanırım hareket sensörü). Linkini verdiğiniz ses kayıt devresi pahalı gibi. ben bunu 20 sınıf için uygulasam baya pahalıya patlar. Bunları ben yapmaya kalksam? Örneğin en küçük kayıt kapasitesi olan ses kayıt devresini. Kaça patlar? nasıl yaparım? bilgi lnik, kitap vs tavsiyesi de alabilirim.

Son düzenleme:
kendin yapmaya kalksan sanırım biraz daha pahalıya gelir. Plaket 2 lira ses entegresi 13 lira asiti buzeeri vs vs derken maliyeti aşabilirsin
firmayla telefon vasıtası yla kontak kur sanırım yardımcı olurlar. Şuan için başka alternatif gelmiyor aklıma
belki eski bir cd çalar veya kaset ççalaırlada halledilebilir ama 20 sınıf S:

işin mantığı bu
pır sensör yerine ldr vs kullanailirsin
tam bir fiyat araştırması yapmak lazım

arkadasım tecruben yoksa kayıt dveresini hazır almanı tavsiye ederim kendin yaparsank bir çok sorun ile karşılasabilirsin...

ilginiz için teşekkür ederim.
bir yada iki tanesini kendim yapacağım . böylece çok sevdiğim, uğruna çok radyo bozduğum elektroniğede başlamış olurum. İlerleyen günlerde tekrar başınızı ağrıtacağım izninizle..

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri