Kompanzasyon

emrtric

Üye
Merhaba ödevim için AutoCAD üzerinden
70 kwlik bir pano çizimi yapmam lazım
Elinde örneği olan varmı?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba ödevim için AutoCAD üzerinden
70 kwlik bir pano çizimi yapmam lazım
Elinde örneği olan varmı?
Bu iş kopyala yapıştır işi değil ki. Yoksa hazır halde bir sürü proje dolu. Hangi kesit kabloyu neden kullanırız? Komp. Kontaktörü mü normal kontakröe mü? Kaç a sigorta kaç a kontaktör kaç ma altında akım trafosu kondansatörü görmez eşik değeri o değeri bu değeri...

Ben hazır birşey istemedim bu konularda bilgim olmadığı ve bana sadece 70 kW denildiği için autocadden nasıl çizildiği ne bakmak istedim

sayın @bolubeyi ustam, müsaadenizle sesli düşünmek isterim.
şimdi ben orta öğrenimde bildiğiniz üzere yüksek ihtisas yapıp sekiz(8) senede bitirdim. ama matematik konusunda kafam acayip çalışır. böl-topla-çarp-çıkar dan başka işlem bilmem. 70 kW güç, hadi matematik iş başına 70/10=7 yani yedi tane 10 kW motor (ki birini çiz diğer dokuz taneyi kopyala yapıştır) yeter. ne ister, bir tane aç kapa şalter, bir termik, hadi yakışıklı olsun bir tane de sürücü. yani 70 sayısını bulmak için buraya onlarca seçenek sunabilirim değil mi? kalemle çizeyim diyeceğim, beni döversiniz. lan seni o kadar üniversiteye gönderdik adam ucundan azcık autocad filan öğrenir değil mi? şimdi beni okutan öğretmenin emeğine yazık olmasın, bir şeyler çiziktirmem lazım.
Ben hazır birşey istemedim bu konularda bilgim olmadığı ve bana sadece 70 kW denildiği için autocadden nasıl çizildiği ne bakmak istedim
sen azcık ders dinlediysen, biraz da matematiğin varsa 70 sayısını bölmeyi becerebiliyorsan. hani ucundan azcık motor bilgin varsa (hani, kablo çapı, yıldız üçgen bağlantı, şalter filan) bunu hatalı olsa bile çizememen demek... yani bana sıfat kullandırma.

70 kw lık değilde 70 kVAr lık kapasitif kompanzasyon yada 70 kW 0,65 cos motor için kompanzasyon demiş olmasınlar.

bu yapay zeka resim yapacak, proje çizecek, beste yapacak, program yapacak, senaryo yazacak, ödev yapacak ya dünya gerçekten çok daha değişik olacak. gördüğüm kadarıyla bizim insanımız herkeslerden önce hazırlığını tamamlamış. hadi o zaman versinler coşkuyu!

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri