Kompanzasyon yardım

gkmel

Üye
merhabalar bir işletmeye soguk hava deposu yapıldı ben tesisatıı yaptım,iş yeri sahibine dedim buraya kompanzasyon gerekır diye pek iplemedi masraj diye,şimdi endüktiften ceza geliyor,bu tesiste 10 kw bir soguk hava için motor var,çalısma durumuna gore gunluk calısma saati degişiyor,günde 10 saatte 15 saatte calısabiliyor degisken yani,onun dısında 1 klima ve bir kac priz lamba var,asıl mesela motor tabiki,ben kendim kompanzasyon hakkında bilgi sahibi degilim,ogrenmek istiyorum ancak hesaplardan cok kafam karıstı ve mantıgını cozemedim acıkcası bana bu konuda yardımcı olurmusunuz,forumda cok fazla hesap kıtap var ama pek kafam basmadı diyebilirim,ayrıca burada birde trafo var,trafodan direk kablo geliyor ve işletme panosundan 4-5 aboneye dagılıyor,fatura resmini yukluyorum.

Ekli dosyalar

• 13c412ff-f5ba-4858-afa1-40f4e61cb81a.jpg
    13c412ff-f5ba-4858-afa1-40f4e61cb81a.jpg
    164.7 KB · Görüntüleme: 37
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
merhabalar bir işletmeye soguk hava deposu yapıldı ben tesisatıı yaptım,iş yeri sahibine dedim buraya kompanzasyon gerekır diye pek iplemedi masraj diye,şimdi endüktiften ceza geliyor,bu tesiste 10 kw bir soguk hava için motor var,çalısma durumuna gore gunluk calısma saati degişiyor,günde 10 saatte 15 saatte calısabiliyor degisken yani,onun dısında 1 klima ve bir kac priz lamba var,asıl mesela motor tabiki,ben kendim kompanzasyon hakkında bilgi sahibi degilim,ogrenmek istiyorum ancak hesaplardan cok kafam karıstı ve mantıgını cozemedim acıkcası bana bu konuda yardımcı olurmusunuz,forumda cok fazla hesap kıtap var ama pek kafam basmadı diyebilirim,ayrıca burada birde trafo var,trafodan direk kablo geliyor ve işletme panosundan 4-5 aboneye dagılıyor,fatura resmini yukluyorum.
Ustam münferit kompanzasyon konusunu araştır...

Yanlıs anlamadıysam, eger trafo musterek, aboneler ayrı ayrı sayac alıyorsa; kompanzasyon , ana panoya yapılmalı. 38 tl trafo kayıp bedeli 600 kusur reaktıf tahakkuk ettirilmiş. Önce , faturayı acıklarmısınız, genel, toplam ucretmi, sizin bahsettiğiniz abonemi..

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri