Kompanzasyon ve sayaç tipi ?

Merhabalar,
Küçük bir sanayi işletmesinde mevcut 3 faz çok tarifeli elektronik sayaç bulunmaktadır. Kurulu güç artmasından sebep kompanzasyon yapmak istiyorum fakat sayaç reaktif gücü göstermiyor yani aktif-reaktif sayaç değil anladığım kadarıyla.

Dağıtım firması ile görüşüp önce sayaç değiştirilmesi gerekiyor mu yoksa mevcut sistemde kompanzasyon yapmak uygun mudur acaba?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhabalar,
Küçük bir sanayi işletmesinde mevcut 3 faz çok tarifeli elektronik sayaç bulunmaktadır. Kurulu güç artmasından sebep kompanzasyon yapmak istiyorum fakat sayaç reaktif gücü göstermiyor yani aktif-reaktif sayaç değil anladığım kadarıyla.

Dağıtım firması ile görüşüp önce sayaç değiştirilmesi gerekiyor mu yoksa mevcut sistemde kompanzasyon yapmak uygun mudur acaba?
Kompanzasyon için öncelikle talep gücünüzün 9kw ve üstünde bir değer olması gerekmektedir. Kurulu gücünüz ne kadar acaba ?
Kompanzasyon için öncelikle talep gücünüzün 9kw ve üstünde bir değer olması gerekmektedir. Kurulu gücünüz ne kadar acaba ?
Ek olarak şunu da eklemek istiyorum. Elektronik sayacınız var ise reaktif güç değerini okuyamazsınız. Bunun için kombi sayaç kullanmalısınız.

Merhaba, kurulu güç 60kW fakat eskiden hatırladığım gibi eş zamanlı güç faktörünü pek dikkate almıyorlar sanırım

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri