Kompanent arama motoru

athenamsx

Üye
Bir arama motoru ya da çeşitli platformlarda çalışan bir program düşünün.
Arama kutucuğuna yazdığınız elektronik kompanentin TAHMİNİ olarak nerelerde bulunabileceğini bilen.
Örnek: Arama terimi: TDA2052
Arama sonucu: Amfi kartlarında, oto teyplerinin kartlarında.

Arama terimi: NE555
Arama sonucu: Timer ihtiyacı olan kartlarda, siren devrelerinde.

Bunun gibi fakat diğer tüm parçalarda da geçerli sadece entegre türevi değil.
Böyle bir yapı var mıdır? Yerli-yabancı fark etmez çince, flemenkçe, portekizce hepsine razıyım.

Mantiginiz ters, olmaz demiyorum sadece görmedim karşılaşmadım buna vakit ayırıp zaman öldürecek kimseyi tanımadım ya da. Üreticiler zaten teknik veri -kataloglarında yazmaktadır genel kullanım yerlerini, katalog siteleri de bu orijinal üretici verilerini paylaşmaktadır. Örneğin ses entegresini bir yazıcıda veya fax cihazında kullanılması, motor sürücü cipinin bir modemde bir monitörde veya TV de görmemiz beklenmez. Cihaz Şebeke besleme entegresi yerine pil sarj entegresi kullanılmaz.

Her işin mantığı vardır ve bunun gerçekleşmesi için belli başlı çözümleri yolları var. Senaryoda tanktaki seviye ölçülecek ise istenen hassasiyete göre optik veya ultrasonik sensörler kullanılacağı bilinir. Kişi sensörde kararsız bile olsa veya çok bilgi sahibi değilse bile üretici sitelerinden yapılacak işe göre uygun sensör seçimi kategorilerden sizin tabirinizle dahili arama motoruyla yapabilir.

Kendinizi geliştirmeniz daha fazla araştırmanız gerek, şartlanmadan kasmadan zamanla okuduklarinizi pekiştirip gerekli parçaları veya isimlerini hatırlayacaksınız. Güncelleme ve yenilikleri de takip etmelisiniz artı tersine mühendislik, söküm sitelerini de gözönünde tutmanızı tavsiye ederim.

Başarılar dilerim kolay gelsin.

Evet pdflerde genelde yazmakta. Yazmayanlar için güzel olabilir diye düşündüm sadece teşekkürler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri